روی خط خبر

موضوع: ارز دیجیتال منبع: ایکس بلاکچین
امتیاز: 5 5

خبر " تحقیق های اخیر پیشنهاد می دهند که ساتوشی ناکاموتو خالق بیت کوین ساکن لندن بوده! از منبع ایکس بلاکچین " با موضوع CryptoNews-ارز دیجیتال در تاریخ ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ منتشر شد.

تحقیق های اخیر پیشنهاد می دهند که ساتوشی ناکاموتو خالق بیت کوین ساکن لندن بوده!

[…]

نوشته تحقیق های اخیر پیشنهاد می دهند که ساتوشی ناکاموتو خالق بیت کوین ساکن لندن بوده! اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

ساتوشی ناکاموتو ساکن لندن!تحقیقاتی که به تازگی درباره هویت ساتوشی ناکاموتو (Satoshi Nakamoto)، خالق بیت کوین (Bitcoin) بعمل آمده، نشان می دهد که این فرد در لندن سکونت داشته یا حداقل تا زمانی که روی ساخت اولین پول دیجیتال کار می کرده ساکن این شهر بوده است.گزارش ها از این حکایت دارند که لندن محتمل ترین جایی است که خالق بیت کوین طی سال های ۲۰۰۸ الی ۲۰۱۰ در آن حظور داشته و روی اولین ارز دیجیتال کار می کرده است.دونچو کارایوانف (Doncho Karaivanov)، نویسنده این گزارش در توجیه یافته های خود به چندین پارامتر اشاره کرده است. مثلا نوع هجی کلمات و در کل نوع نگارش و منطقه زمانی که ساتوشی اولین بلاک BTC را بنا نهاد که به آن بلاک پیدایش نیز گفته می شود.این ایده که ساتوشی لندنی است چندان تازه نیست، زیرا طرفداران و مجذوبان Bitcoin مدت هاست به دنبال ردپای خالق بیت کوین می گشته اند و قبلاً هم این مسئله که ناکاموتو اهل لندن است مطرح شده بود. اما به گزارش مجله چین بولتین (Chain Bulletin) زمانی که ساتوشی ناکاموتو در حال کد نویسی Bitcoin بوده، احتمالاً یکبار نسخه چاپی مجله تایمز لندن را نیز خریداری کرده است. چرا که تیتر بکار گرفته شده در اولین پیام ناکاموتو در بلاکچین بیت کوین تنها در نسخه چاپی تایمز در لندن بکار رفته است و این دلیل دیگری برای اقامت داشتن خالق بیت کوین در انگلستان در حد فاصل سال های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۰ است.هویت ساتوشی ناکاموتو خالق بیت کوینگمانه زنی ها برای تشخیص محل سکونت خالق BTCبررسی های بعمل آمده توسط کارایوانف بر آن دلالت دارند که برچسب زمانی (Time-Stamped) نامه های الکترونیکی که ساتوشی برای توسعه دهندگان بیت کوین ارسال می کرده و تعهدنامه بیت کوین که در سورس فورج (SourceForge)، یک سایت مرتبط با توسعه نرم افزار ، قرار داده شده نشان می دهند که منطقه زمانی ناکاموتو در انگلستان واقع شده است. با این حال احتمال کمی وجود دارد که این نامه ها از سواحل شرقی یا غربی آمریکا نیز منتشر شده باشند.با این حال احتمال سکونت ساتوشی دو منطقه زمانی دیگر، ژاپن و استرالیا، که از اطلاعات پروفایل همتا به همتا (P2P) وی بدست آمده بودند، از اعتبار ساقط شده اند. با این وجود این سناریو که پیشنهاد می دهد ساتوشی بین سال های ۲۰۰۸ الی ۲۰۱۰ در لندن بوده، به نظر برای کابران سایت رددیت (Reddit) مسخره و غیر قابل قبول است.علی رغم جذابیت های غیرقابل انکار جستجوی هویت واقعی ناکاموتو، برخی از اعضای جامعه رمز ارز با این رویکرد موافق نیستند. چرا که به نظر این گروه، ساتوشی ناکاموتو حتما به دلیلی موجه خود را از دنیا پنهان کرده است و بنابراین جستجو برای یافتن این شخص را درست نمی دانند. بر اساس گفته آدام بک (Adam Back)، مدیر عامل بلاک استریم (Block Stream) نباید هویت این شخص را حدس زد زیرا این کار خلاف ایده های سایفرپانک یا حفظ حریم خصوصی هر فرد است.

برچسب ها:

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه CryptoNews-ارز دیجیتال، نشر خبر " تحقیق های اخیر پیشنهاد می دهند که ساتوشی ناکاموتو خالق بیت کوین ساکن لندن بوده! از منبع ایکس بلاکچین. "

اخبار گوناگون
× ×