روی خط خبر

موضوع: ارز دیجیتال منبع: ایکس بلاکچین
امتیاز: 5 5

خبر " جایگاه چین لینک و اهمیت اوراکل‌ غیرمتمرکز دیفای از زبان سرگئی نظروف از منبع ایکس بلاکچین " با موضوع CryptoNews-ارز دیجیتال در تاریخ ۱۳۹۹/۰۹/۳۰ منتشر شد.

جایگاه چین لینک و اهمیت اوراکل‌ غیرمتمرکز دیفای از زبان سرگئی نظروف

[…]

نوشته جایگاه چین لینک و اهمیت اوراکل غیرمتمرکز دیفای از زبان سرگئی نظروف اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

اهمیت اوراکل غیرمتمرکز دیفایسرگئی نظروف (Sergey Nazarov)، بنیانگذار پروتکل چین لینک (Chainlink)، در خصوص اهمیت اوراکل غیرمتمرکز دیفای (DeFi) برای برقراری اعتماد و امنیت در این حوزه توضیح داده است و وجود یک چنین بستری را برای بقای اکوسیستم مالی غیرمتمرکز لازم و ضروری ارزیابی کرده است.به اعتقاد سرگئی نظروف، افزایش میزان غیرمتمرکز بودن و مقیاس پذیری فناوری های اوراکل، برای اعتماد به اکوسیستم دیفای، ضروری خواهد بود. چرا که اوراکل ها، با اتصال به داده های دنیای واقعی، نقشی اساسی را در تضمین عملکرد صحیح پروتکل های DeFi بازی خواهند کرد.با این حال اطمینان حاصل کردن از عملکرد اوراکل هایی که برای بازیابی اطلاعات تنها به یک منبع داده متکی هستند، ریسک زیادی را متوجه پروتکل های دیفای خواهد ساخت. برای مثال، نظروف به مشکل بیش از حد متمرکز بودن اوراکل ها که در نهایت به ارتکاب ۵ حمله وام سریع (Flash Loans) در فضای دیفای منجر شد اشاره کرده است. این حملات باعث شد تا بیش از ۴۰ میلیون دلار دارایی کاربران از دست برود.اهمیت اوراکل های غیرمتمرکز از نگاه سرگئی نظروفوام سریع چیست و به چه منظوری استفاده می شود؟وام های سریع، یک نوع از وام دهی هستند که به هیچ وثیقه ای نیاز ندارند. اما افراد سودجو می توانند از این نوع وام ها به دلیل ساختاری که دارند برای دستکاری قیمت یک رمزارز و همچنین سرقت وجوه حاصل از پروتکل دیفای، استفاده کنند. نظروف در ادامه گفت:“شما نخواهید خواست قیمت رمزارز مورد نظر خود را تنها از یک صرافی دریافت کنید، زیرا اگر یک صرافی، معاملات کوچک داشته باشد و کسی درخواست وام فلش دهد، در نتیجه شما شاهد موقعیتی خواهید بود که یک فرد خروجی پروتکل دیفای شما را در اختیار خود گرفته است.”طبق گفته نظروف، تنها راه جلوگیری از چنین حملاتی این است که مطمئن شویم مکانیسم کشف قیمت پروتکل از منابع مختلفی برای انجام این کار بهره می گیرد. به همین دلیل است که چین لینک، تمرکز بر ساخت شبکه های اوراکل غیرمتمرکز دارد. نظروف خاطرنشان کرد:“ما داده های خود را از چند ارائه دهنده اطلاعات جمع آوری می کنیم که ما را به صدها صرافی متصل می کنند. بنابراین حجم دارایی ها به کجا که انتقال یابد، چین لینک خواهد توانست قیمت جهانی را به درستی به نمایش بگذارد.”به گفته نظروف، یک شبکه اوراکل با عملکرد مناسب باید بتواند متناسب با میزان کل حجم قفل شده در پروتکل های دیفای مقیاس پذیر باشد.

برچسب ها:

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه CryptoNews-ارز دیجیتال، نشر خبر " جایگاه چین لینک و اهمیت اوراکل‌ غیرمتمرکز دیفای از زبان سرگئی نظروف از منبع ایکس بلاکچین. "

اخبار گوناگون
× ×