روی خط خبر

موضوع: ارز دیجیتال منبع: ایکس بلاکچین
امتیاز: 5 5

خبر " افزایش نوسانات بیت کوین با پایان تاریخ انقضای قرارداد های آپشن از منبع ایکس بلاکچین " با موضوع CryptoNews-ارز دیجیتال در تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۰۲ منتشر شد.

افزایش نوسانات بیت کوین با پایان تاریخ انقضای قرارداد های آپشن

[…]

نوشته افزایش نوسانات بیت کوین با پایان تاریخ انقضای قرارداد های آپشن اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

افزایش نوسانات بیت کوینبر اساس توئیت روز دوشنبه یک محقق حوزه کریپتو، ۱۰۲ هزار قرار داد آپشن روز جمعه منقضی خواهند شد. در ادامه به بررسی تاثیر این مسئله بر نوسانات قیمت بیت کوین خواهیم پرداخت.قرار است معاملات آتی بیت کوین به ارزش تقریبی ۲.۳ میلیارد دلار در روز کریسمس منقضی شود و این اتفاق زمینه را برای آغاز یک هفته بی ثبات در بازار ارزهای رمزپایه فراهم خواهد ساخت.قرارداد آپشن (Option) یا اختیار، نوعی توافق است که در آن به خریدار یا فروشنده اجازه داده می شود یک رمزارز را با قیمتی مشخص در تاریخی از پیش تعیین شده خریداری نماید. برای مثال یک معامله گر می تواند با یک صرافی قرارداد ببندد که بتواند ۲ ماه دیگر بیت کوین را با قیمت ۳۰ هزار دلار خریداری نماید. اما خریدار پس از پایان مهلت دو ماهه این امکان را از دست خواهد داد.حال با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال ۲۰۲۰ تعداد قابل توجهی قرارداد آپشن BTC در حال منقضی شدن هستند. نزدیک شدن به تاریخ انقضای قراردادها، روی نوسانات قیمت BTC تاثیر گذار خواهد بود زیرا عده ای از معامله گران تصمیم خواهند گرفت قرارداد خود را بازپرداخت کنند و افزایش میزان خرید و فروش، نوسانات قیمت بیت کوین را افزایش خواهد داد.نوسان قیمتی BTCحجم عظیمی از قراردادهای آپشن، بالغ بر ۱۰۲ میلیون قرارداد، در تاریخ ۲۵ دسامبر ۲۰۲۰ یعنی ۳ روز دیگر منقضی خواهند شد و این موضوع نوسانات زیادی را بر بازار BTC تحمیل خواهد کرد. تاثیر این انقضاها بر بازار ثابت شده است! به طور معمول آثار این قراردادهای رو به انقضا یک یا دو روز قبل از آن مشخص می شود.با توجه به بازار صعودی بیت کوین، علاقه معامله گران به معاملات آپشن بیشتر شده است. صرافی دریبیت (Deribit) هفته گذشته معاملات آپشن خود برای سپتامبر سال ۲۰۲۱ را به جریان انداخت. در واقع عده ای از معامله گران روی رسیدن قیمت بیت کوین به ۱۰۰ هزار دلار تا ۶ ماه دیگر شرط بندی کرده اند، اگر شما هم به ۶ رقمی شدن BTC اعتقاد دارید می توانید از این معاملات استفاده کنید.در حال حاظر بیت کوین در میانه روند صعودی خود قرار دارد و با توجه به خریدهای سنگین انجام شده توسط نهادها و بانک ها و سرمایه گذاران مستقل پیش بینی می شود روند صعودی بیت کوین در بلندمدت ادامه داشته باشد.

برچسب ها:

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه CryptoNews-ارز دیجیتال، نشر خبر " افزایش نوسانات بیت کوین با پایان تاریخ انقضای قرارداد های آپشن از منبع ایکس بلاکچین. "

اخبار گوناگون
× ×