روی خط خبر

موضوع: ارز دیجیتال منبع: ایکس بلاکچین
امتیاز: 5 5

خبر " آغاز به کار ارز دیجیتال بانک مرکزی ترکیه تا سال 2021 از منبع ایکس بلاکچین " با موضوع CryptoNews-ارز دیجیتال در تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۰۶ منتشر شد.

آغاز به کار ارز دیجیتال بانک مرکزی ترکیه تا سال 2021

[…]

نوشته آغاز به کار ارز دیجیتال بانک مرکزی ترکیه تا سال ۲۰۲۱ اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

ارز دیجیتال ملی ترکیه در راه استرییس بانک مرکزی ترکیه، روز جمعه در جلسه پارلمان اعلام کرد که در نیمه دوم سال ۲۰۲۱، پروژه آزمایشی و نیمه تمام ارز دیجیتال ملی خود را راه اندازی می نماید.نکته جالب اینکه تاکنون هیچ گزارشی مبنی بر مشارکت ترکیه در پروژه های رمزارز مشاهده نشده است و اسم این کشور در لیست بانک های مرکزی فعال در پروژه های ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) مشاهده نمی شود.کشور ترکیه آماده است از پروژه های CBDC بسیاری سبقت بگیرد. با اینکه ۸۰% بانک های مرکزی جهان برای راه اندازی پروژه ارز دیجیتال ملی خود مطابق با استانداردهای بانک تسویه حساب های بین المللی (BIS) اقدام نموده اند، تنها کشورهای سوئد، چین و باهاما توانسته اند تا پروژه خود را به مرحله راه اندازی اولیه و آزمایشی برسانند.جزییات پروژه ارز دیجیتال ملی ترکیه هنوز منتشر نشده است. در ماه سپتامبر، شبکه خبری محلی حوزه رمزارز این کشور اعلام کرد که بانک مرکزی ترکیه در حال استخدام کارشناسان کریپتوکارنسی برای تکمیل تیم تحقیقاتی و توسعه دهنده خود می باشد. اقتصادهای اصلی جهان مثل ژاپن، آمریکا و چند کشور اروپایی دیگر نیز در حال بررسی گزینه ارزهای دیجیتال بانک مرکزی هستند.چین و ارز دیجیتال یوانکشور چین آزمایش یوان دیجیتال خود را با موفقیت پشت سر گذاشته است. ماه گذشته بیش از ۳۰۰ میلیون دلار تراکنش انجام شد و پس از افزوده شدن یک ویژگی جدید با عملکردی مشابه پرداخت های نقدی طی هفته گذشته، این رمزارز با ثبت تراکنش هایی با ارزش ۳ میلیون دلار تا پایان هفته رکورد زد. رییس پیشین بانک مرکزی چین در این خصوص بیان کرد:“برخی کشورها از بین المللی شدن یوان نگران هستند. ما نه می توانیم آن ها در موضوعات حساس تحت فشار قرار داده و نه می توانیم عقیده خود را به آن ها تحمیل نماییم. ما باید از مفهوم تعصب و میهن پرستی خودداری کنیم”طی ۵ تا ۶ سال اخیر بانک مرکزی چین مشغول کار روی پروژه ارز دیجیتال خود بوده است.

برچسب ها:

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه CryptoNews-ارز دیجیتال، نشر خبر " آغاز به کار ارز دیجیتال بانک مرکزی ترکیه تا سال 2021 از منبع ایکس بلاکچین. "

اخبار گوناگون
× ×