روی خط خبر

موضوع: ارز دیجیتال منبع: ایکس بلاکچین
امتیاز: 5 5

خبر " با رالی قیمت اتریوم ، ارزش کل قفل شده دیفای به 18 میلیارد دلار رسید از منبع ایکس بلاکچین " با موضوع CryptoNews-ارز دیجیتال در تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ منتشر شد.

با رالی قیمت اتریوم ، ارزش کل قفل شده دیفای به 18 میلیارد دلار رسید

[…]

نوشته با رالی قیمت اتریوم ، ارزش کل قفل شده دیفای به ۱۸ میلیارد دلار رسید اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

ارزش کل قفل شده دیفای به ۱۸ میلیارد دلار رسیدارزش کل قفل شده دیفای (Defi) رکورد جدیدی را از خود به جای گذاشته و به تراز ۱۸ میلیارد دلار افزایش یافته است.ارزش کل قفل شده (TVL) در اکوسیستم مالی غیرمتمرکز ، معیاری است که میزان دارایی های ذخیره شده در اکوسیستم دیفای را بیان می کند. طبق گزارش دیفای پالس (DeFi Pulse)، ارزش کل قفل شده در پروتکل های دیفای به ۱۸ میلیارد دلار رسیده است.نمودار ارزش کل قفل شده دیفایاین نمودار می تواند نشان دهنده این موضوع باشد که پذیرش دیفای در میان سرمایه گذاران بیشتر شده، اما برای اطمینان حاصل کردن از این موضوع به تفسیر بیشتری نیاز خواهد بود. در چنین سناریوهایی، ارزش کل قفل شده، غالبا مقیاسی ناقص است. همه چیز به این بستگی خواهد داشت که چگونه به این موضوع نگاه شود، چرا که افزایش ارزش دلاری دارایی های سرمایه گذاری شده در پروتکل های دیفای، می تواند این حس را القا کند که پذیرش آنها از سوی سرمایه گذاران افزایش یافته است. به عبارت دیگر ممکن است اینطور قلمداد شود که سرمایه رمزارزی بیشتری به این پروتکل ها تزریق شده است.در چنین شرایطی بررسی شاخص TVL تصحیح شده که توسط داپ رادار (DappRadar) منتشر می‎شود، می تواند به ما کمک کند تا درک بهتری از تغییر و تحوالات بازار بدست آوریم. این شاخص به جای بررسی ارزش کل دارایی های قفل شده بر اساس قیمت روز آنها، از قیمت دارایی‎ها در زمان واریز شدنشان به پروتکل های دیفای استفاده می کند.شاخص TVL تصحیح شده توسط داپ رادار (DappRadar)شاخص TVL تصحیح شده در دیفای نشان می دهد که سرمایه وارد شده در دیفای از اکتبر ۲۰۲۰ تا کنون بسیار ناچیز بوده است. با در نظر گرفتن قیمت ثابت دارایی ها در زمان ورود به پروتکل های دیفای، TVL از زمان آغاز روند صعودی بیت کوین و اتریوم تا کنون در حدود ۹ میلیارد دلار ثابت باقی مانده است. این بدان معناست که جریان سرمایه ورودی جدیدی به دیفای روی نداده، بلکه تنها ارزش دارایی هایی که از پیش در این پروتکل ها تزریق شده بودند، افزایش یافته است.با این حال بررسی ها نشان می دهند که از تاریخ ۴ تا ۵ ژانویه ۲۰۲۱ یک جهش قابل توجه در TVL صورت گرفته است که می توان دلیل آن را جذب سرمایه از سوی سوشی سواپ (Sushiswap) ارزیابی کرد. معاملات غیرمتمرکز سوشی (SUSHI)، به دلیل اهدای پاداش به سرمایه گذارانش به طرز سرسام آوری رو به افزایش است. اخیرا با راه اندازی منوی اونسن (Onsen) که هدف آن تشویق سرمایه گذاران به سرمایه گذاری در توکن های کوچک تر است، نقدینگی موجود در سوشی سواپ افزایش یافته. ارزش این معاملات تنها در یک روز به حدود ۲۰۰۰ بیت کوین (۶۲ میلیون دلار) رسیده است.یکی دیگر از بزرگترین عوامل اثرگذار بر TVL توکن اس ان ایکس (SNX) بوده است. می توان انتظار داشت که سرمایه گذاری های انجام شده در این توکن و ورود نقدینگی به صرافی غیرمتمرکز، رشد ۳۰ درصدی ارزش این توکن را به همراه داشته باشد. افزایش قیمت این توکن می تواند دلیل محکمی بر افزایش اعتبار این پلتفرم در میان سرمایه گذاران باشد.اگر چه جریان سرمایه ورودی به دیفای در این مدت نسبتاً راکد بوده، اما فضای دیفای همچنان از سلامت کافی برخوردار بوده و هر روز از سوی سرمایه گذاران بیشتری حمایت می شود.

برچسب ها:

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه CryptoNews-ارز دیجیتال، نشر خبر " با رالی قیمت اتریوم ، ارزش کل قفل شده دیفای به 18 میلیارد دلار رسید از منبع ایکس بلاکچین. "

اخبار گوناگون
× ×