روی خط خبر

موضوع: ارز دیجیتال منبع: ایکس بلاکچین
امتیاز: 5 5

خبر " کاهش 92 درصدی آمار سرقت بیت کوین در سال 2020 از منبع ایکس بلاکچین " با موضوع CryptoNews-ارز دیجیتال در تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ منتشر شد.

کاهش 92 درصدی آمار سرقت بیت کوین در سال 2020

[…]

نوشته کاهش ۹۲ درصدی آمار سرقت بیت کوین در سال ۲۰۲۰ اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

آمار سرقت بیت کوین در سال ۲۰۲۰ کاهش پیدا کرده استگزارش ها حاکی از آن است که با افزایش امنیت بیت کوین و بهبود آن، آمار سرقت بیت کوین به میزان ۹۲ درصد کاهش یافته است.بر اساس گزارش های ثبت شده تعداد بیت کوین های مسروقه در سال ۲۰۲۰ به رقم ۴۴۷۲ بیت کوین یا ۰.۰۲ درصد از تمام دارایی های دیجیتال موجود در بازار رسیده است. این رقم جدید نشان دهنده افت ۹۲ درصدی نسبت به گزارشی است که در سال ۲۰۱۹ منتشر شده بود. طبق آمار موجود حدود ۵۶۸۷۰ بیت کوین در سال ۲۰۱۹ به سرقت رفته بود. با توجه به قیمت فعلی بیت کوین، سرقت های سال ۲۰۲۰ زیانی معادل ۱۴۰ میلیون دلار به بار آورده اند و در سال ۲۰۱۹ نیز زیانی ۱.۷۸ میلیارد دلاری را از خود به جای گذاشته اند.جیمسون لوپ (Jameson Lopp)، مدیر ارشد فناوری شرکت کاسا (Casa) بیان کرد:“این کاهش چشمگیر در تعداد سرقت های گزارش شده به این معنی است که احتمالاً امنیت بیت کوین در حال بهبود است. من می گویم سرقت همیشه رخ خواهد داد. روزی به سراغ کیف پول خود می روید و متوجه می شوید که خالی است. من ویروس هایی را می بینم که کلیدهای خصوصی کیف پول ها را به سرقت می برند. این نوع سرقت بسیار رایج است. به این دلیل که در مقیاس کوچک انجام می شود و اخبار آن قابل پوشش دهی نیست.”در این بین با استناد به اطلاعات به اشتراک گذاشته شده از سوی جیمسون لوپ، می توان گفت که امپایر مارکت (Empire Market)، سایتی فعال روی دارک نت (Darknet)، با از دست دادن ۲۶۳۸ بیت کوین بزرگترین میزان زیان سال ۲۰۲۰ را متحمل شده است. در این سال کوکوین (Kucoin)، قربانی یکی از بزرگترین هک ها شده و با به سرقت رفتن ۱۰۰۸ بیت کوین در جایگاه دوم قرار دارد. دیگر تلفات عمده گزارش شده عبارتند از کاشا (Cashaa) که تعداد ۳۳۷ بیت کوین آن به سرقت رفته و پس از ﺁن نیز اگزمو (Exmo) با ۳۰۷ و لایو کوین (Livecoin) با ۳۰۶ بیت کوین مسروقه در رتبه های بعدی قرار دارند. مابقی سرقت های گزارش شده همگی زیر ۱۰۰ بیت کوین هستند.نمودار حجم بیت کوین های به سرقت رفتهعلاوه بر این، طبق آمار گزارش شده در سال ۲۰۲۰ می توان به این قضیه پی برد که آمار سرقت بیت کوین در این سال به کمترین میزان خود رسیده است. این در حالی است که در سال ۲۰۱۴ به طور کلی ۶۷۸۲۶۲ بیت کوین به سرقت رفته بود. این موضوع باعث شد ۲۰۱۴ لقب بدترین سال را از این نظر به خود اختصاص دهد.از سال ۲۰۱۴ به بعد، میزان سرقت های گزارش شده طی سال های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۹ به شدت کاهش پیدا کرده است. در سال ۲۰۱۶، بیت فینکس (Bitfinex) گزارش داده بود که ۱۱۹۷۵۶ بیت کوین را از دست داده است. این در حالی بود که سرمایه گذاران بسیاری در چین بیش از ۴۵۰۰۰ بیت کوین را به دلیل کلاهبرداری از دست داده بودند.

برچسب ها:

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه CryptoNews-ارز دیجیتال، نشر خبر " کاهش 92 درصدی آمار سرقت بیت کوین در سال 2020 از منبع ایکس بلاکچین. "

اخبار گوناگون
× ×