روی خط خبر

موضوع: ارز دیجیتال منبع: ایکس بلاکچین
امتیاز: 5 5

خبر " رییس اتاق بازرگانی: تبلیغات علیه حضور چینی ها در مزارع استخراج کار تلویزیون بن سلمان است از منبع ایکس بلاکچین " با موضوع CryptoNews-ارز دیجیتال در تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ منتشر شد.

رییس اتاق بازرگانی: تبلیغات علیه حضور چینی ها در مزارع استخراج کار تلویزیون بن سلمان است

[…]

نوشته رییس اتاق بازرگانی: تبلیغات علیه حضور چینی ها در مزارع استخراج کار تلویزیون بن سلمان است اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

مجیدرضا حریری رییس اتاق بازرگانی درباره بحث های اخیر در مورد حضور چینی ها در مزارع استخراج رمزارزها و تاثیر آن بر خاموشی های اخیر تهران و کمبود برق نیز توضیح داد: بنده اطلاع دقیقی از ظرفیت برق کشور ندارم اما با توجه به اهمیت مساله، موضوع را از منابع رسمی کشور پرس و جو کرده ام؛ میزان مصرف برق همه کسانی که در کشور بیت کوین را با مجوز قانونی استخراج می کنند، کمتر از ۱% از تولید برق کشور است. این آمار البته استخراج کنندگان رسمی را در برمی گیرد نه کسانی که بدون مجوز و در قالب مرغداری، کارخانه صنعتی و … در این حوزه فعال هستند.تبلیغات علیه حضور چینی ها در مزارع استخراج رمزارزها با هدف چین ستیزی است و یک سر این قضیه در فضای مجازی بوده و سر دیگر آن در تلویزیون بن سلمان و … قرار داردبه عبارت دیگر همه کسانی که به صورت قانونی کار استخراج بیت کوین را انجام می دهند، می توانند بین یک تا ۱.۵% از ظرفیت برق تولیدی نیروگاه های کشور را استفاده کنند، بنابراین این مساله که چینی ها باعث خاموشی ها یا آلودگی ها هستند، نمی تواند واقعی باشد.وی در پاسخ به این سوال که سهم چینی ها از میزان برق مصرفی مزارع استخراج بیت کوین چقدر است، عنوان کرد: باید توجه داشت که از ۱.۵% میزان استفاده از برق، کمتر از نیمی از آن را چینی ها استفاده می کنند.وی ادامه داد: در مزارع استخراج بیت کوین در ایران، شاهد سرمایه گذاری لهستانی ها، چینی ها و هندی ها هستیم و این سه کشور به صورت رسمی مجوز گرفته و در حال استخراج بیت کوین هستند اما اینکه مانوری مداوم بر سرمایه گذاری چینی ها صورت می گیرد، موضوع مهمی است که باید بررسی شود.حریری گفت: این تبلیغات با هدف چین ستیزی و ایجاد حساسیت افکار عمومی است، بنظر می رسد یک سر این قضیه در فضای مجازی است و سر دیگر آن در تلویزیون بن سلمان و… قرار دارد. در همین راستا دائم به مساله شاخ و برگ می دهند و فقط به حضور چین اشاره می کنند اما صحبتی از حضور سرمایه گذاران لهستان و هند در این مزارع نمی شود.وی در پاسخ به این سئوال که توقف فعالیت این مزارع بر کاهش تمایل خارجی ها نسبت به سرمایه گذاری در ایران گفت: هر سرمایه گذاری که مجوز لازم را دریافت کند، باید تضمین شده به فعالیت خود ادامه دهد. مضاعف بر اینکه نرخ برقی که صاحبان این مزارع پرداخت می کنند، مطابق با نرخی برقی است که از کشور صادر می شود، حال نکته اینجاست که چنین کاری بهتر است یا بکارگیری تمام خطوط انتقال نیرو برای صادرات برق به عراق و بروز بحران برای ردیافت پول آن؟منبع: khabaronline

برچسب ها:

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه CryptoNews-ارز دیجیتال، نشر خبر " رییس اتاق بازرگانی: تبلیغات علیه حضور چینی ها در مزارع استخراج کار تلویزیون بن سلمان است از منبع ایکس بلاکچین. "

اخبار گوناگون
× ×