روی خط خبر

موضوع: ارز دیجیتال منبع: ایکس بلاکچین
امتیاز: 5 5

خبر " خرید 1.5 میلیارد دلار بیت کوین توسط تسلا از منبع ایکس بلاکچین " با موضوع CryptoNews-ارز دیجیتال در تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ منتشر شد.

خرید 1.5 میلیارد دلار بیت کوین توسط تسلا

[…]

نوشته خرید ۱.۵ میلیارد دلار بیت کوین توسط تسلا اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

تسلا ۷.۷ درصد از درآمد ناخالص خود را به خرید بیت کوین اختصاص دادخرید بیت کوین (Bitcoin) توسط شرکت تسلا (Tesla)، سازنده خودروهای الکتریکی، ظهور یک نهنگ سازمانی جدید در بازار رمزارز را نوید می دهد. تسلا (TSLA) روز دوشنبه پس از تأییدیه کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده آمریکا عنوان کرد که بیت کوین را به ترازنامه خود اضافه کرده است. اعلام این خبر از سوی تسلا موج جدیدی از سرمایه را روانه بازارهای رمزارز کرده است، چرا که این شرکت ۷.۷ درصد از درآمد ناخالص خود را به بیت کوین اختصاص داد.تسلا حدود ۱.۵ میلیارد دلار از ذخایر مالی خود را به خرید بیت کوین اختصاص داده است. از سوی دیگر آخرین گزرش مالی ۱۰-K منتشر شده تسلا به سال مالی منتهی به ۳۱ دسامبر ۲۰۲۰ میلادی باز می گردد که در آن به حجم و نوع ذخایر مالی تسلا اشاره شده است. حال دیوید لوانت (David Lawant)، یکی از محققان بیت وایز (Bitwise)، با توجه به این گزارش اظهار داشته است که قرار گرفتن تسلا در مسیر بیت کوین، تقریبا چیزی حدود ۷.۷ درصد از کل ذخایر مالی این شرکت را وارد بازار رمزارز کرده است. وی از گزارش مالی سال ۲۰۲۰ میلادی نتیجه گرفته است که حدود ۱۹.۴ میلیارد دلار از ذخایر مالی تسلا به صورت نقدی و ۹۸ میلیارد دلار آن به صورت غیر نقدی نگهداری می شده است.وی این ارقام را از پول نقد و دیگر دارایی های تسلا به دست آورده و برآورد کرده است. بر این اساس درآمد ناخالص این شرکت در پایان سال ۲۰۲۰ معادل ۱۹.۴ میلیارد دلار بوده است.خرید بیت کوین توسط تسلا، این رمزارز را در بالای فهرست ذخایر ارزش این شرکت قرار داده است. بدین ترتیب تنها یک شرکت دیگر، مایکرواستراتژی (MicroStrategy)، وجود دارد که به عنوان بخشی از ذخایر استراتژیک خود، دارایی دیجیتال بیشتری خریداری کرده است.خبر خرید بیت کوین توسط تسلا باعث افزایش قیمت ها در روز دوشنبه شد. بر اساس گزارش ها، قیمت بیت کوین تا نزدیکی تراز ۴۵ هزار دلار صعود کرده و به بالاترین قیمت تمام دوران خود رسیده و به راحتی بالاترین تراز قبلی خود را پشت سر گذاشته است. بدین ترتیب ارزش کل بازار بیت کوین برای اولین بار از ۸۰۰ میلیارد دلار فراتر رفت.تسلا علاوه بر افزودن بیت کوین به ترازنامه خود، قصد دارد دارایی های دیجیتال را به عنوان روشی برای پرداخت بپذیرد.تسلا با این رویکرد در یکی از موقعیت های حساس بازار باعث تثبیت هر چه قوی تر قیمت بیت کوین شد. با توجه به علاقه ایلان ماسک (Elon Musk) در به حرکت درآوردن روند بازارها، قرار گرفتن در مسیر بیت کوین، می تواند مهر محکمی بر تثبیت جایگاه فعلی این رمزارز باشد.همچنین بیت کوین علاقه شرکت های بزرگ را برانگیخته است به طوریکه طی هفته گذشته بیش از ۱۴۰۰ نفر در وبینار خرید بیت کوین که قرار است توسط مایکرواستراتژی برگزار شود، ثبت نام کرده اند.

برچسب ها:

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه CryptoNews-ارز دیجیتال، نشر خبر " خرید 1.5 میلیارد دلار بیت کوین توسط تسلا از منبع ایکس بلاکچین. "

اخبار گوناگون
× ×