روی خط خبر

موضوع: ارز دیجیتال منبع: ایکس بلاکچین
امتیاز: 5 5

خبر " بانک مرکزی نیجریه معاملات رمزارز در این کشور را غیرقانونی اعلام کرد! از منبع ایکس بلاکچین " با موضوع CryptoNews-ارز دیجیتال در تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ منتشر شد.

بانک مرکزی نیجریه معاملات رمزارز در این کشور را غیرقانونی اعلام کرد!

[…]

نوشته بانک مرکزی نیجریه معاملات رمزارز در این کشور را غیرقانونی اعلام کرد! اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

معاملات رمزارز از سوی بانک مرکزی نیجریه غیرقانونی اعلام شدبانک مرکزی نیجریه (CBN) از بانک های سراسر کشور خواسته است ارائه خدمات یا تسهیلات پرداخت شرکت های مرتبط با رمزارزها را متوقف کنند. CBN همچنین دستور ممنوعیت معاملات ارز دیجیتال را به تمام بانک های این کشور صادر کرده است.بلو حسن (Bello Hassan)، مدیر ناظر بانک مرکزی نیجریه، هفته گذشته لایحه ای را امضا کرده است که بر اساس آن تمام بانک ها موظف شده اند ارائه خدمات پرداخت به صرافی های رمزارز را متوقف کنند. بانک مرکزی همچنین از بانک ها خواسته هر شخص یا نهادی را که چنین حساب هایی را اداره می کند معرفی نمایند. وی هشدار داد، عدم رعایت این قوانین، بانک ها را با محدودیت های شدیدی مواجه خواهد کرد. CBN در بیانیه خود به توصیف وارن بافت از رمزارزها با عنوان “تله موش” پرداخت. همچنین به چین اشاره کرد که فعالیت صرافی های رمزارز را به نفع رمزارز ملی و مورد حمایت بانک مرکزی را ممنوع کرده است.تا پیش از وضع قانون جدید، کشور آفریقایی نیجریه یکی از بزرگترین کاربران ارزهای دیجیتال در دنیا به حساب می آمد و اما بر اساس قانون جدید امکان استفاده از هیچ حساب بانکی برای خرید و فروش رمزارز مقدور نخواهد بود.بر اساس گزارشی که استاتیستا (Statista) اواخر سال گذشته منتشر کرده بود، تقریباً یک سوم مردم نیجریه از رمزارزها استفاده می کنند یا دارایی دیجیتال دارند. در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ میلادی، طبق گزارش های کوین مارکت کپ (Coinmarketcap)، کاربران ۱۸ تا ۲۴ ساله رمزارز در نیجریه حدود ۲۱۰.۶ درصد افزایش داشته است. طبق اخبار یک خبرگزاری محلی نیجریه، بانک پرویدوس (Providus) از زمان وضع این قانون جدید تمامی حساب های بانکی مرتبط با رمزارز خود را بسته است. چرا که کاربران مختلف حوزه فین تک (FinTech) از این حساب های مجازی برای ارائه خدمات سرمایه گذاری و پس انداز مبتنی بر رمزارزها استفاده می کرده اند.صرافی بایننس (Binance) نیز در بیانیه ای اعلام کرد که همکاری با شرکای تأمین کننده نایرا (واحد پول نیجریه) و ارائه دهندگان خدمات سپرده خود را، تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق در خواهد آورد. در حالی که این رویکرد ممکن است روی ارزهای فیات تأثیر بگذارد، اما بیشتر صرافی های رمزارز این کشور که در پلتفرم های نظیر به نظیر فعالیت می کنند، تحت تأثیر قانون جدید وضع شده از سوی بانک مرکزی نیجریه قرار نخواهند گرفت. بر اساس گزارش اسپروت سوشال (SproutSocial)، از زمان انتشار این لایحه جدید در اینترنت فعالان رمزارز نیجریه ای بیش از ۲۶۰۰۰ بار هشتگ “ما خواهان بازکشت رمزارزهای خود هستیم” (WeWantOurCryptoBack) را توییت کرد ه اند.

برچسب ها:

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه CryptoNews-ارز دیجیتال، نشر خبر " بانک مرکزی نیجریه معاملات رمزارز در این کشور را غیرقانونی اعلام کرد! از منبع ایکس بلاکچین. "

اخبار گوناگون
× ×