روی خط خبر

موضوع: ارز دیجیتال منبع: ایکس بلاکچین
امتیاز: 5 5

خبر " سقوط تند و تیز بیت کوین همزمان با افت سهام های فناوری از منبع ایکس بلاکچین " با موضوع CryptoNews-ارز دیجیتال در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ منتشر شد.

سقوط تند و تیز بیت کوین همزمان با افت سهام های فناوری

[…]

نوشته سقوط تند و تیز بیت کوین همزمان با افت سهام های فناوری اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

سقوط تند و تیز بیت کوینسقوط تند و تیز بیت کوین (Bitcoin) در روز دوشنبه آغاز شد و این روند کاهشی تا اوایل دوره معاملاتی روز سه شنبه ادامه داشت، چرا که رشد ۱۰۰ درصدی بیش از اندازه ارزش این دارایی دیجیتال در سال ۲۰۲۱ نگرانی معامله گران را به همراه داشت.این رمزارز شاخص بیش از ۸۰۰۰ دلار یا ۱۳.۹۱ درصد از ارزش خود را از دست داد و برای مدتی کوتاه زیر تراز ۵۰ هزار دلار معامله شد. از ابتدای این هفته تا کنون، پایین ترین سطحی که بیت کوین در آن معامله شده است، تراز ۴۶۷۰۰ دلار بوده. نزدیکترین رقبای بیت کوین از نظر حجم بازار یعنی اتریوم و بایننس کوین نیز به ترتیب با افتی ۲۰ و ۱۷ درصدی در بازه زمانی مشابه روبرو شدند.تمام دارایی های یاد شده پیش از سقطو قیمت اخیر در بالاترین تراز قیمتی خود معامله می شدند. این امر باعث شد تا نگرانی هایی در خصوص میزان، شدت و دامنه این سقوط برای معامله گران پدید آید، چرا که یادآور سقوط سهمگین بازار رمزارزها در سال ۲۰۱۸ بود.سقوط قیمت بیت کوین پس از ثبت یک رکورد قیمتی جدیددارایی های شناخته شده ای همچون بیت کوین کمک کرند که بازار رمزارز پس از سقوط گسترده ای که به دنبال همه گیری ویروس کرونا در بازارهای سراسر جهان رخ داد خود را بازیابی کند. این رمزارزها همچنین به دارایی های مورد علاقه سرمایه گذاران خرد تبدیل شدند چرا که به آنها اجازه می دادند در دوران قرنطینه کسب درآمد کنند. هجوم گسترده سرمایه گذاران خرد به این بازار با جدی گرفته شدن رمزارزها از سوی وال استریت جان دوباره گرفت و حجم گسترده تری از سرمایه را به سوی این بازار روانه کرد.طی دو ماه گذشته شاهد سرمایه گذاری های ادامه دار مایکرواستراتژی (MicroStrategy)، یک شرکت هوش تجاری سهامی عام، روی بیت کوین و افزایش ذخایر رمزارز آن به بیش از ۷۱۰۰۰ BTC بوده ایم. تسلا (Tesla) یکی از شرکت های فرچون ۵۰۰ نیز در ماه فوریه ۱.۵ میلیارد دلار بیت کوین خریداری کرده است. این اقدام تسلا باعث شد تا ارزش بازار بیت کوین برای اولین بار در طول تاریخ به بیش از ۱ تریلیون دلار افزایش یابد.پی پال (PayPal) نیز امکان پرداخت با استفاده از رمزارزها را سال گذشته به پلتفرم پرداخت سنتی خود اضافه کرد و این امر باعث شد تا دیگر سرویس های پرداخت و بانک های سنتی نیز به ارائه خدمات حوزه رمزارز مبادرت ورزند. سقوط بیت کوین به دنبال افت سهام فناوریافزایش امید سرمایه گذاران به رشد اقتصاد آمریکا باعث شده است تا میزان جذابیت اوراق قرضه دولتی افزایش یابد و همین امر از جذابیت دارایی های پر ریسک تری همچون بیت کوین برای سرمایه گذاران کاسته است.اوراق قرضه یک ساله خزانه داری آمریکاهمین امر باعث شده است تا بازده یک ساله اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده آمریکا از ۱.۳۳۸ درصد به ۱.۳۶۷ درصد در روز دوشنبه افزایش یابد که بهترین سطح آن از فوریه گذشته تا کنون محسوب می شود. این امر باعث شد تا سهام های فناوری نیز که همچون بیت کوین در بالاترین رنج تاریخی خود معامله می شند با افت قیمت همراه شوند.اما از نظر کارشناسان افت قیمت بیت کوین و بازار رمزارزها امری موقتی است و بازار روند صعودی خود را از سر خواهد گرفت.

برچسب ها:

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه CryptoNews-ارز دیجیتال، نشر خبر " سقوط تند و تیز بیت کوین همزمان با افت سهام های فناوری از منبع ایکس بلاکچین. "

اخبار گوناگون
× ×