روی خط خبر

موضوع: ارز دیجیتال منبع: ایکس بلاکچین
امتیاز: 5 5

خبر " فریب ربات تلگرام استخراج بیتکوین و سایر رمز ارزها را نخورید! از منبع ایکس بلاکچین " با موضوع CryptoNews-ارز دیجیتال در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۰۳ منتشر شد.

فریب ربات تلگرام استخراج بیتکوین و سایر رمز ارزها را نخورید!

[…]

نوشته فریب ربات تلگرام استخراج بیتکوین و سایر رمز ارزها را نخورید! اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

با ربات تلگرام استخراج بیتکوین ثروتمند شوید. این خبر دست به دست در شبکه های مجازی چرخید و بعد از اینکه خود تلگرام هم واکنش رسمی به آن نشان داد، بیشتر مورد اهمیت قرار گرفت.ربات تلگرام استخراج بیت کوین !! اما ماجرای این ربات ها دقیقاً چیست و آنها چگونه کار می کنند؟ حالا که بر اساس آمار و اطلاعات ایسپا بیشترین کاربران ایرانی هنوز در تلگرام مانده اند، به نظر می رسد دانستن این موضوعات و داشتن اطلاعات کافی درباره این ربات ها ضروری به نظر می رسد.مجتبی رجبی کارشناس فناوری اطلاعات این ربات ها را نوعی اسکمر معرفی می کند:ما چندین بار به ادمین های برخی از این ربات ها پیام دادیم ولی یا بلاک می شویم و یا جوابی نمی گیریم. تب ماینینگ بیت کوین با یک سری از این مرورگرها زیاد شده و به نوعی شبیه به تب نتورکینگ شده و همه به دنبال زیرمجموعه گیری هستند. یک لینک فرستاده می شود و به کاربر گفته می شود که بعد از نصب، سیستم خود را روشن نگه داشته و بعد از یک سال روشن ماندن یکسره سیستم، یک بیت کوین به شما داده می شود! ماین کردن بیت کوین با این روش مثل تونل کندن با قاشق می ماند!او باور دارد که خیلی از افراد به امید زیرمجموعه گیری وارد کار می شوند و با این امید تصور می کنند که زیرمجموعه ها به جای آنها فرایند ماین کردن را ادامه می دهند، در صورتی که رجبی تاکید می کند استخراج بیت کوین به این سادگی ها نیست و کاربران ساده این مساله را نمی دانند:“مردم با وضع اقتصادی فعلی به بیت کوین مانند یک سرمایه ناب نگاه می کنند و آن را چیزی شبیه به دلار و طلا برای خود متصور می شوند. مردم از ترس بی ارزش شدن پول هایشان وارد این ربات ها و یا لینک ها می شوند.«ماین کردن بیت کوین با موبایل یک روش فاجعه انگیزی هست و فشار و هزینه ای که به دستگاه وارد می شود، جبران ناپذیر است. در این حرکت نه سودی وجود دارد و نه مفعتی بلکه ضرر تمام است.”رجبی می گوید مردمی که وارد این لینک ها شده در حقیقت زیرمجموعه های خردی به حساب می آیند که برای یک فرد ساتوشی جمع می کنند و خرده ساتوشی های آنها در نهایت می تواند تبدیل به یک رقم قابل توجهی برای فرد سودجو شود:“بات های تلگرامی لینک Join می دهند و اگر از طریق این لینک افرادی وارد بات شوند تبدیل به همان زیرمجموعه ها می شوند، لذا لازم است که در انتخاب ربات های تلگرامی هم نهایت انتخاب را کرد و روی هر لینکی هم کلیک نکرد.”استخراج بیت کوین با ربات تلگرام توهمی بیش نیستبه گفته او گوشی هوشمند به خاطر اجرا بودن دائمی برنامه در پس زمینه و داغ شدن مداوم، خیلی زود از کار خواهد افتاد و همچنین باید آن را به طور پیاپی شارژ کرد که در کنار اجرا بودن برنامه ماینینگ و یا لینک های مرتبط، به حرارت دستگاه می افزاید:“این ربات ها توسط خود تلگرام هم شناسایی شده و به عنوان اسکمر آنها را بلاک کرده ولی هنوز هم این ربات ها از جای دیگری سر بر می آورند و با نام دیگری شروع به فعالیت می کنند.”رجبی تاکید دارد که تنها سازندگان ربات ها می توانند به سوددهی برسند و بس. لیستی از این ربات ها جمع آوری شده که البته به گفته کارشناس کامل نیست و او به همین دلیل به کاربران توصیه می کند که از کار کردن با ربات های این چنینی پرهیز کنند.یک بار دیگر یادآوری می کنیم که بیت کوین تنها توسط دستگاه های بسیار قدرتمند سخت افزاری تولید می شود و استخراج این رمزارز توسط گوشی موبایل، کامپیوتر شخصی و خصوصاً ربات های تلگرامی، توهمی بیش نیست!

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه CryptoNews-ارز دیجیتال، نشر خبر " فریب ربات تلگرام استخراج بیتکوین و سایر رمز ارزها را نخورید! از منبع ایکس بلاکچین. "

اخبار گوناگون
× ×