روی خط خبر

موضوع: ارز دیجیتال منبع: ایکس بلاکچین
امتیاز: 5 5

خبر " تپ روت ، بلند پروازانه ترین به روزرسانی شبکه بیت کوین ، عملیاتی خواهد شد از منبع ایکس بلاکچین " با موضوع CryptoNews-ارز دیجیتال در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ منتشر شد.

تپ روت ، بلند پروازانه ترین به روزرسانی شبکه بیت کوین ، عملیاتی خواهد شد

[…]

نوشته تپ روت ، بلند پروازانه ترین به روزرسانی شبکه بیت کوین ، عملیاتی خواهد شد اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

تپ روت ، بلند پروازانه ترین به روزرسانی شبکه بیت کویناگر که استخراج کنندگان بیت کوین با پیاده سازی به روزرسانی تپ روت (Taproot) پیش از اصلاح سختی شبکه پیش رو موافقت کنند، شبکه بیت کوین پس از ۱۷۸۷ بلاک محرمانه و مقایس پذیرتر خواهد شد.شبکه بیت کوین امروز تاریخ ساز خواهد شد، یا حداقل تلاش خود را برای انجام این کار خواهد کرد. پس از چند سال توسعه، به روزرسانی جدید تپ روت آماده پیاده سازی شده است و اکنون جامعه بیت کوین باید تصمیم بگیرد که آن را بپذیرد یا خیر.تپ روت یک سافت فورک (Soft Fork) است که امضاهای رمزنگاری شده اشنور (Schnorr) را به عنوان یک روش امضای جایگزین، برای شیوه ECDSA که هم اکنون در شبکه بکار گرفته می شود، در بلاکچین بیت کوین پیاده سازی خواهد کرد. به ساده ترین بیان ممکن، این به روزرسانی ساخت یک شاه کلید (Master Key) برای خلاصه کردن مجموعه ای از امضاها در یک امضا را امکان پذیر خواهد ساخت.بدین ترتیب، اجرای تراکنش های چند امضائه و دارای چند ورودی (UTXI) در بیت کوین بهینه تر، ارزانتر و راحت تر خواهد شد. این به روزرسانی راه را برای بکارگیری روش های متعدد جهت پنهانسازی هویت از طریق مخفی کردن تعداد شرکت کنندگان در یک تراکنش بیت کوین هموار خواهد کرد.دیگر مزیت تپ روت این است که بار محاسباتی محول شده به شبکه را سبک خواهد کرد و فضای لازم برای ذخیره سازی تراکنش را تا ۲۰ درصد کاهش خواهد داد (اگر که تراکنش چند امضائه باشد این کاهش بسیار بیشتر خواهد بود). این امر باعث خواهد شد که ظرفیت پردازش تراکنش ها در هر ثانیه افزایش یابد و کارمزد مربوط به هر یک از تراکنش ها نیز تا حد زیادی کاهش یابد.علاوه بر این، بسیاری از صاحب نظران انتظار دارند که پیاده سازی به روزرسانی تپ روت در نهایت توسعه قراردادهای هوشمند (Smart Contracts) را امکان پذیر سازد، که در نهایت به پذیرش گسترده تر این شبکه کمک خواهد کرد.به عبارت دیگر، این به روزرسانی قدمی بزرگ به سمت یک شبکه بیت کوین مقیاس پذیر و خصوصی تر منجر خواهد شد.آینده بیت کوین در دستان جامعه کاربران استبرای پیاده سازی این به روزرسانی در شبکه، این طرح پیشنهادی باید از یک آزمایش بزرگ سربلند بیرون بیاید: اسپیدی ترایال (Speedy Trial). برای انجام این کار، ماینرها باید نودهای تحت مدیریت خود را با تپ روت سازگار کرده و در صورت موافقت پذیرش خود را اعلام نمایند.دوره رأی گیری جهت پیاده سازی این به روزرسانی پس از آخرین تصحیح سختی شبکه بیت کوین آغاز شده است و تا ۲۰۱۶ بلاک دیگر و تصحیح بعدی ادامه خواهد داشت. اگر تا آن زمان بیش از ۹۰ درصد بلاک های استخراج شده موافقت خود با تپ روت را اعلام کنند، این سافت فورک در نوامبر سال جاری انجام خواهد گرفت.موافقت نودهای استخراج بیت کوینتا کنون ۱۰.۳۶ درصد از بلاک های ماین شده موافقت خود را اعلام کرده اند و باید دید که در ۱۷۹۲ بلاک باقی مانده چه اتفاقی خواهد افتاد. اگر که این هدف در زمان تعیین شده برآورده نشود، باید تا تصحیح سختی شبکه بعدی منتظر ماند.تا کنون از ۱۰ استخر استخراج برتر بیت کوین، ۳ استخر موافقت خود را با این به روزرسانی اعلام کرده اند. همچنین جامعه طرفداران و کاربران بیت کوین نیز بخاطر این به روزرسانی هیجان زده هستند و حتی چهره های بزرگ و شناخته شده ای همچون جک دورسی نیز حمایت خود از این طرح را اعلام کرده اند.

برچسب ها:

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه CryptoNews-ارز دیجیتال، نشر خبر " تپ روت ، بلند پروازانه ترین به روزرسانی شبکه بیت کوین ، عملیاتی خواهد شد از منبع ایکس بلاکچین. "

اخبار گوناگون
× ×