روی خط خبر

موضوع: ارز دیجیتال منبع: ایکس بلاکچین
امتیاز: 5 5

خبر " افزایش تورم به بالاترین سطح در 30 سال گذشته چه تأثیری بر بیت کوین دارد؟ از منبع ایکس بلاکچین " با موضوع CryptoNews-ارز دیجیتال در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۰۸ منتشر شد.

افزایش تورم به بالاترین سطح در 30 سال گذشته چه تأثیری بر بیت کوین دارد؟

[…]

نوشته افزایش تورم به بالاترین سطح در ۳۰ سال گذشته چه تأثیری بر بیت کوین دارد؟ اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

اثر افزایش تورم بر بیت کوین چیست ؟با رسیدن شاخص قیمت هزینه مصرف شخصی (PCE) آمریکا به بالاترین میزان خود از سال ۱۹۹۲ تا کنون بحث در خصوص اثر افزایش تورم بر بیت کوین بالا گرفته است.در این میان برخی از افراد می گویند که بیت کوین (Bitcoin)، با دارا بودن ذخیره ثابت ۲۱ میلیونی، از تورم آمریکا تأثیر نخواهد گرفت. اما آیا این دیدگاه درست است؟شاخص قیمت “هزینه مصرف شخصی” تغییرات قیمتی کالاهای مصرفی و خدمات در اقتصاد آمریکا را می سنجد. شاخص PCE به همراه شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) برای سیاست گذاری پولی فدرال رزرو به کار گرفته می شوند.هرچند اداره تجزیه و تحلیل اقتصادی برای تدوین شاخص PCE هزینه های غذا و انرژی را به دلیل نوسان بالای قیمت آنها در محاسبات خود لحاظ نمی کند. به همین دلیل برخی از منتقدان اعتقاد دارند که این سیاست در عمل باعث می شود هزینه های واقعی زندگی مردم دست کم گرفته شود.“شاخص قیمتی وجود دارد که هزینه پرداخت شده از سوی مردم مقیم آمریکا یا نمایندگان آنها در ازای دریافت کالاها و خدمات را می سنجد. این شاخص برخی مواقع تحت عنوان شاخص قیمت PCE اصلی نامیده می شود، چرا که دو دسته کالایی که می توانند نوسانات قیمتی را شاهد باشند (غذا و انرژی) در این شاخص لحاظ نشده اند تا آثار تورمی بهتر مشاهده شوند.”در هر صورت شاخص PCE به بالاترین میزان خود طی ۳۰ سال گذشته رسیده است. در حقیقت نگرانی اصلی این است که آثار تورمی ناشی از سیاست های مالی فدرال رزرو به صورت تدریجی رخ ندهد و خطرات زیادی را متوجه مردم و سرمایه گذاران کند.پیشتر و در ماه فوریه مایکل بوری (Michael Burry)، سرمایه گذار آمریکایی، که به درستی حباب بوجود آمده در صنعت ساختمان سازی را پیش بینی کرده بود، نسبت به وقوع تورمی سریع و افسار گسیخته یا تورم بیش از حد (Hyperinflation) هشدار داده بود. وی در گفته های خود شرایط موجود در آمریکا را با شرایط آلمان پس از جنگ جهانی دوم مقایسه کرده است.اما وی در پاسخ به این سوال که آیا بیت کوین می تواند به عنوان یک دارایی امن در برابر آثار تورمی بکار گرفته شود یا خیر گفته است:“قانون گذاران خشن و بی احساس در حکومت مرکزی اگر که بیت کوین رشد قابل توجهی نسبت به دلار را شاهد باشد برای نابود کردن آن تلاش خواهند کرد.”ری دالیو (Ray Dalio)، دیگر سرمایه دار شناخته شده، نیز به دنبال این اظهار نظر گفته است که دولت ها تمام اقداماتی را که بتوانند برای حفظ مونوپلی و جایگاه خود بکار خواهند گرفت. وی موفقیت بیت کوین را به منزله خالی شدن دست دولت ها و حکومت ها در سراسر دنیا ارزیابی کرده است:“من فکر می کنم موفقیت بیت کوین بزرگترین ریسک باشد، چرا که اگر بیت کوین موفق شود دولت ها سعی خواهند کرد آن را از میان بردارند و آنها برای انجام این کار قدرت زیادی در اختیار دارند.”با این حال به خاطر ماهیت غیرمتمرکز بیت کوین حتی اگر یک کامپیوتر هم در نقش نود بیت کوین ظاهر شود این شبکه همچنان پابرجا خواهد ماند.

برچسب ها:

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه CryptoNews-ارز دیجیتال، نشر خبر " افزایش تورم به بالاترین سطح در 30 سال گذشته چه تأثیری بر بیت کوین دارد؟ از منبع ایکس بلاکچین. "

اخبار گوناگون
× ×