روی خط خبر

موضوع: ارز دیجیتال منبع: ایکس بلاکچین
امتیاز: 5 5

خبر " هجوم معامله گران چینی رمزارز به بازار فرابورس پس از سرکوب قانونی از منبع ایکس بلاکچین " با موضوع CryptoNews-ارز دیجیتال در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۱۰ منتشر شد.

هجوم معامله گران چینی رمزارز به بازار فرابورس پس از سرکوب قانونی

[…]

نوشته هجوم معامله گران چینی رمزارز به بازار فرابورس پس از سرکوب قانونی اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

هجوم معامله گران چینی رمزارز به بازار فرابورس پس از سرکوب قانونیبه نظر می رسد تهدیدهای دولت مرکزی چین اثر چندانی بر سطح تقاضای معامله گران چینی رمزارز برای خرید و فروش و سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال نداشته است.همچنانکه پکن سعی دارد تا با قانون گذاری و سیاست های دیگر خود بازار رو به رشد رمزارزها را محدود کند، معامله گران رمزارز با روی آوردن به معاملات خارج از صرافی ها یا فرابورس (OTC) خارج از حیطه قدرت نهادهای قانون گذار و ناظر در حال فعالیت هستند.بر اساس گزارشی که در تاریخ ۳۱ می توسط بلومبرگ (Bloomberg) منتشر شده است، پس از اینکه دولت چین سرکوب قانونی بخش رمزارز را در اوایل ماه جاری آغاز کرد و محدودیت هایی را برای خدمت رسانی مؤسسات مالی و شرکت های پرداخت به مشتریان خود به وجود آورد فعالیت کاربران در بخش فرابورس به شدت افزایش یافته است.در حالی که تعیین دقیق حجم معاملاتی در بازار فرابورس به دلیل همتا به همتا بودن معاملات و استفاده آنها از پلتفرم های پرداخت شرکت های واسط امکان پذیر نیست، از نرخ معاملات یوان چین با محبوب ترین استیبل کوین، تتر (USDT)، به عنوان شاخصی برای سنجش سوگیری بازار و همچنین شناسایی افزایش تقاضا برای خرید تتر در دورانی که بازار روندی نزولی در پیش گرفته، استفاده شده است.به گفته بلومبرگ پس از محدودیت های قانونی اعمال شده در اوایل ماه جاری توسط دولت کمونیست چین، ارزش جف ارز تتر به یوان (USDT/CNY) با افتی ۴.۴ درصدی مواجه شد، اما از آن زمان تا کنون نیمی از این افت قیمت جبران شده است. این بازیابی قیمت پیشنهاد دهنده آن است که فشار فروش این جفت ارز به پایان رسیده و بازار در حال تثبیت است.یکی از نگرانی هایی که به سرکوب بازار رمزارز در چین منجر شده، خروج سرمایه است. بلومبرگ گمانه رنی کرده است که احتمالاً معاملات فرابورس خطر خروج سرمایه به شکلی که می توان در صرافی های معمول مشاهده کرد را به دنبال نخواهد داشت و احتمالاً قانون گذاران در مقابله با این بخش رویه های قانونی شدیدی را در پیش نخواهند گرفت:“از آنجا که معاملات مبتنی بر یوان به طور کامل در نظام مالی چین انجام می گیرد، احتمال اینکه خروج گسترده سرمایه را شاهد باشیم، کم خواهد بود.”حرکت چینی ها به سمت بازارهای فرابورس انعکاس دهنده اواخر سال ۲۰۱۷ و دورانی است که دولت اولین محدودیت ها را برای صرافی های رمزارز وضع کرد. امروز نیز باور عمومی این است که با وجود محدودیت های اعمال شده، معامله گران چینی همچنان سهمی گسترده در معاملات روزانه رمزارزها دارند. این در حالیست که تحلیل گران تخمین می زنند که پیش از محدودیت های سال ۲۰۱۷ چین سهمی حدوداً ۷ درصدی از بیت کوین ها و ۸۰ درصدی از معاملات رمزارز را در اختیار داشته است.موج جدید محدودیت های اعمال شده در حوزه رمزارز حوزه استخراج ارزهای دیجیتال را هدف قرار داده و همسو با تلاش چین برای کاهش تولید کربن انجام گرفته است. در نتیجه چندین شرکت رمزارز از جمله هیوبی (Huobi) و اوکی اکس (OKEx) استخراج بیت کوین و ارائه خدمات مرتبط با آن به مشتریان چینی خود را متوقف کرده اند.در نتیجه این تغییر و تحولات سختی شبکه بیت کوین با افتی ۱۶ درصدی مواجه شده است که تند و تیزترین ریزش آن در سال جاری به حساب می آید.

برچسب ها:

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه CryptoNews-ارز دیجیتال، نشر خبر " هجوم معامله گران چینی رمزارز به بازار فرابورس پس از سرکوب قانونی از منبع ایکس بلاکچین. "

اخبار گوناگون
× ×