روی خط خبر

موضوع: ارز دیجیتال منبع: ایکس بلاکچین
امتیاز: 5 5

خبر " واکنش بایننس به هک گسترده شبکه بایننس اسمارت چین از منبع ایکس بلاکچین " با موضوع CryptoNews-ارز دیجیتال در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۱۱ منتشر شد.

واکنش بایننس به هک گسترده شبکه بایننس اسمارت چین

[…]

نوشته واکنش بایننس به هک گسترده شبکه بایننس اسمارت چین اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

هک گسترده شبکه بایننس اسمارت چینبایننس اسمارت چین (Binance Smart Chain)، شبکه هوشمند بحث برانگیز صرافی بایننس، بار دیگر به لطف هک گسترده در صدر خبرهای حوزه رمزارز قرار گرفت. ظاهراً اپلیکیشن های غیرمتمرکزی که از این شبکه برای ارائه خدمات استفاده می کنند، طی روزهای گذشته با هشت حمله وام سریع (Flash Loan) مواجه شده اند.بنابر شایعات و منابع خبری غیررسمی حجم دارایی های سرقتی در این حملات از ۱ میلیارد دلار فراتر رفته است. بایننس گمان می کند که “یک گروه از هکرهای به خوبی سازماندهی شده هم اکنون BSC را هدف قرار داده اند”. با این حال جامعه رمزارز در توییتر با دیده تردید به این ادعا می کند و این امر نیز چندان تعجب برانگیز نیست. بایننس در این خصوص گفته است:“ما اعتقاد داریم که به تازگی بیش از ۸ حمله وام سریع توسط یک گروه از هکرها که به خوبی سازماندهی شده اند علیه BSC انجام گرفته است. این یک برهه زمانی چالش برانگیز برای جامعه BSC است. ما از تمام اپلیکیشن های غیرمتمرکز می خواهیم که اقداماتی را در این خصوص انجام دهند.”با توجه به اینکه بایننس اسمارت چین متمرکز است، چرا آنها نمی توانند مسأله بوجود آمده را خودشان مرتفع کنند؟ این یکی از برتری های سازمان ها و سیستم های متمرکز است. سوال دیگر این است که آیا پروژه های فعال روی این بلاکچین را واقعاً می توان اپلیکیشن های غیرمتمرکز در نظر گرفت؟ اما این سوالی است که بعدها باید به آن پاسخ گفت.در حاضر، بایننس از پروژه های یاد شده خواسته است تا اقدامات زیر را لحاظ کنند:از شرکت هایی که امنیت اپلیکیشن های شما را تأیید کرده اند بخواهید تا یک بار دیگر صحت عملکرد پلتفرم شما را تأیید کنند. اگر که پروژه شما فورک است، لطفاً دو یا سه بار امنیت بخش های تغییر یافته در اپلیکیشن خود را مورد سنجش قرار دهید.سنجش های ضروری کنترل ریسک را برای زیر نظر گرفتن دائمی هر گونه رفتار ناهنجار به صورت هم زمان به کار گیرید تا هر زمان که ناهنجاری پیش آمد فعالیت پروتکل متوقف شود. یک برنامه اضطراری برای بدترین سناریو یا همان هک شدن برنامه ریزی کنید.یک یا چند برنامه باگ بانتی را برای اطمینان حاصل کردن از ایمنی پلتفرم خود انجام دهید.آنها همچنین به اپلیکیشن های غیرمتمرکز پیشنهاد داده اند تا به کمک شرکت های پک شیلد (PeckShield) و سرتیک سکیوریتی لیدربورد (CertiK Security Leaderboard) به آنها مشاوره امنیتی رایگان خواهند داد.

برچسب ها:

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه CryptoNews-ارز دیجیتال، نشر خبر " واکنش بایننس به هک گسترده شبکه بایننس اسمارت چین از منبع ایکس بلاکچین. "

اخبار گوناگون
× ×