روی خط خبر

موضوع: ارز دیجیتال منبع: ایکس بلاکچین
امتیاز: 5 5

خبر " تشکیل الگوی تقاطع مرگ و احتمال سقوط قیمت بیت کوین تا تراز 18000 دلار از منبع ایکس بلاکچین " با موضوع CryptoNews-ارز دیجیتال در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۱۲ منتشر شد.

تشکیل الگوی تقاطع مرگ و احتمال سقوط قیمت بیت کوین تا تراز 18000 دلار

[…]

نوشته تشکیل الگوی تقاطع مرگ و احتمال سقوط قیمت بیت کوین تا تراز ۱۸۰۰۰ دلار اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

احتمال سقوط قیمت بیت کوین تا تراز ۱۸۰۰۰ دلاردر حالی که بیت کوین (Bitcoin) در عبور از سطوح مقاومت حیاتی و تغییر ذهنیت نزولی بازار ناتوان ظاهر شده، تشکیل برخی از سیگنال های تکنیکال احتمال سقوط قیمت این رمزارز تا تراز ۱۸۰۰۰ دلار را قوت بخشیده اند.شکل گیری یک شاخص تکنیکال شوم که تحت عنوان تقاطع مرگ (Death Cross) شناخته می شود، نشان می دهد که بازار صعودی بیت کوین رو به پایان است. رکت کپیتال (Rekt Capital)، یک معامله گر رمزارز، پس از مشاهده این سیگنال نزولی عنوان کرده است:“هر زمان که یک تقاطع مرگ شکل گرفته، بیت کوین روندی نزولی تر را شاهد بوده است.”“تقاطع مرگ” الگوی تکنیکالی است که یک فشار فروش گسترده را نشان می دهد و بر قوت گرفتن روند نزولی دلالت دارد. این الگو زمانی در نمودارها ظاهر می شود که میانگین متحرک کوتاه مدت یک دارایی به زیر میانگین متحرک بلندمدت آن حرکت می کند. به طور معمول، رایج ترین میانگین متحرک هایی که در تحلیل چارت ها و شناسایی این الگو استفاده می شوند، برای دو دوره ۵۰ و ۲۰۰ روزه هستند.“بیت کوین در آستانه شکل گیری یک تقاطع مرگ است. هر زمان که یک تقاطع مرگ شکل می گیرد، بیت کوین روندی نزولی تر را در پیش خواهد گرفت. چقدر احتمال دارد که این تقاطع مرگ در نمودار بیت کوین تشکیل شود؟ و اگر اینچنین شود ما باید چه انتظاراتی داشته باشیم؟”این تحلیل گر عنوان کرده است که همواره تأخیر زمانی زیادی پیش از تشکیل یک تقاطع مرگ وجود خواهد داشت و این احتمال وجود دارد که حجم زیادی از فروش ها پیش از این رخ داده باشد.از آنجا که اوج قیمت بیت کوین در تراز ۶۵ هزار دلار قرار دارد، این رمزارز تا همین مرحله نیز بیش از ۴۳.۵ درصد از ارزش خود را از دست داده است، که برای اصلاح قیمت رمزارزها در روندهای صعودی امری متداول است. هرچند، شکل گیری شاخص تکینکال تقاطع مرگ می تواند بدین معنا باشد که هنوز روزهای سخت تری در پیش است.وی برای اینکه بهتر منظور خود را برساند وضعیت بازار را با سال ۲۰۱۷ و مدت زمانی که طول کشید تا تقاطع مرگ تشکیل شود مقایسه کرده است.“زمانی که بیت کوین در سال ۲۰۱۷ به اوج قیمت خود رسید، ۱۰۷ روز طول کشید تا تقاطع مرگ تشکیل گردد. این یعنی ۳.۵ ماه و در طول این دوره ۳+ ماهه… بیت کوین ۷۰ درصد از ارزش خود در تراز ۲۰۰۰۰ دلار را از دست داد.”وی در ادامه توضیح داده است که پس از تشکیل تقاطع مرگ در آوریل سال ۲۰۱۸، بیت کوین افت قیمت دیگری را نیز تجربه کرد که به اصلاح -۶۵ درصدی و رسیدن آن به تراز ۳۲۰۰ دلار در دسامبر همان سال منجر شد.اتفاقی مشابه در رالی قیمت کوچکتر بیت کوین که در سال ۲۰۱۹ آغاز شد نیز قابل مشاهده است. تقاطع مرگ ۱۴۹ روز پس از رسیدن قیمت به اوج رالی و افت ۵۳ درصدی شکل گرفت. اما پس از شکل گیری این الگو بیت کوین ۵۵ درصد دیگر از ارزش خود را نیز از دست داد.آیا تاریخ برای بیت کوین تکرار خواهد شد ؟این تحلیلگر تلاش کرده تا زمان تشکیل تقاطع مرگ را تخمین بزند:“اگر تاریخ تکرار شود، می توان انتظار داشت که تقاطع مرگ بیت کوین در زمانی بین اواخر جولای یا اوایل سپتامبر ۲۰۲۱ تشکیل گردد.”وی با استناد به دوره های پیشین بازار ، پیشنهاد داده است که یک افت ۵۵ درصدی از نقطه تشکیل تقاطع مرگ می تواند قیمت را تا تراز ۱۸۰۰۰ دلار کاهش دهد. به گفته رکت کپیتال افت قیمتی شبیه به این، قیمت را به میانگین متحرک ۲۰۰ هفته ای باز خواهد گرداند که به طور سنتی یک ناحیه حمایتی قدرتمند و منطقه خرید بلندمدت به حساب می آید.

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه CryptoNews-ارز دیجیتال، نشر خبر " تشکیل الگوی تقاطع مرگ و احتمال سقوط قیمت بیت کوین تا تراز 18000 دلار از منبع ایکس بلاکچین. "

اخبار گوناگون
× ×