روی خط خبر

موضوع: ارز دیجیتال منبع: ایکس بلاکچین
امتیاز: 5 5

خبر " گلدمن ساکس: بیت کوین جایگزین مس است نه طلا ! از منبع ایکس بلاکچین " با موضوع CryptoNews-ارز دیجیتال در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۱۲ منتشر شد.

گلدمن ساکس: بیت کوین جایگزین مس است نه طلا !

[…]

نوشته گلدمن ساکس: بیت کوین جایگزین مس است نه طلا ! اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

بیت کوین جایگزین مس است نه طلا !جف کوری (Jeff Currie)، یکی از مدیران اجرایی گلدمن ساکس (Goldman Sachs)، گمان می کند که بیت کوین جایگزین مس است و نه طلا.جف کوری، رئیس جهانی بخش تحقیقات کالای گلدمن ساکس، نظرات خود در خصوص قابلیت جایگزینی طلا با بیت کوین را بیان کرده است. بر اساس گفته های کوری، ارزهای دیجیتال جایگزین های مس هستند نه طلا.جف کوری در مصاحبه اخیر خود با سی ان بی سی (CNBC)، بیان کرده است که ارزهای دیجیتال ریسک زیادی را با خود به همراه دارند و به همین دلیل مردم نباید آنها را به عنوان جایگزینی برای طلا در نظر بگیرند. وی اشاره کرده است که مس به عنوان یک دارایی شباهت های بسیار بیشتری با ارزهای دیجیتال دارد:“ارزهای دیجیتال جایگزینی برای طلا نیستند. اگر واقعاً بتوان آنها را جایگزین چیزی حساب کرد، آن دارایی مس خواهد بود. این نوع دارایی ها ریسک زیادی را به همراه دارند و دارندگانشان خطر پذیر هستند.”کوری توضیح داده است که بیت کوین نوسان قیمت بسیار زیادی دارد و نباید لقب طلای دیجیتال را به آن داد چرا که بسیار جدید است. تنها ۱۱ سال از عرضه بیت کوین به بازار و آغاز معاملات آن می گذرد و این دارایی بسیار جدید است:“بیت کوین را می توان به عنوان جایگزینی برای دارایی های پرخطر برای مقابله با آثار تورمی در نظر گرفت، نه دارایی های پوشش ریسکی همچون طلا. ما یک تورم خوب داریم و یک تورم بد. تورم خوب زمانی رخ می دهد که قیمت بر اثر افزایش تقاضا افزایش می یابد. این همان کاری است که بیت کوین، مس و نفت انجام می دهند.”در طرف دیگر، کوری فلز گرانبها یا طلا را به عنوان یک دارایی پوشش ریسک به تصویر می کشد که از آثار تورمی پیشگیری می کند.موضع گلدمن ساکس در قبال ارزهای دیجیتال چیست ؟گلدمن ساکس پیش از این و در سال ۲۰۲۰ گفته بود که ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری مناسب نیستند. علاوه بر این تحلیلگران این بانک جهانی چنین استدلال کرده بودند که نمی توان ارزهای دیجیتال و بیت کوین را به عنوان یک کلاس دارایی در نظر گرفت.با این حال با توجه به گزارشی که این بانک در هفته گذشته منتشر کرد، به نظر می رسد که اوضاع تغییر کرده است. چرا که در این گزارش به ویژگی های هر یک از ارزهای دیجیتال پیشرو همچون بیت کوین، ریپل، اتریوم، بایننس کوین و پولکادات و میزان و چگونگی کارایی آنها اشاره شده است.

برچسب ها:

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه CryptoNews-ارز دیجیتال، نشر خبر " گلدمن ساکس: بیت کوین جایگزین مس است نه طلا ! از منبع ایکس بلاکچین. "

اخبار گوناگون
× ×