روی خط خبر

موضوع: ارز دیجیتال منبع: ایکس بلاکچین
امتیاز: 5 5

خبر " ویتالیک بوترین: خرید دوج کوین بهترین سرمایه گذاری من بوده است! از منبع ایکس بلاکچین " با موضوع CryptoNews-ارز دیجیتال در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ منتشر شد.

ویتالیک بوترین: خرید دوج کوین بهترین سرمایه گذاری من بوده است!

[…]

نوشته ویتالیک بوترین: خرید دوج کوین بهترین سرمایه گذاری من بوده است! اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

دوج کوین بهترین سرمایه گذاریویتالیک بوترین (Vitalik Buterin)، خالق اتریوم، چگونگی سرمایه گذاری ۲۵۰۰۰ دلاری ۳ ساله خود در دوج کوین (Dogecoin) و تبدیل آن به ۴.۳ میلیون دلار را بازگو کرده است.ویتالیک بوترین، یکی از خالقان اتریوم (Ethereum) در جدیدترین حضور خود در پادکست لکس فرایدمن (Lex Fridman) فاش ساخت که وی از سرمایه گذاری ۲۵۰۰۰ دلاری سال ۲۰۱۶ خود در دوج کوین، بیش از ۴ میلیون دلار درآمد کسب کرده است. اما بوترین در نهایت تمام این پول را به خیریه ها اهدا کرده است.دوج کوین در دسامبر سال ۲۰۱۳ راه اندازی شد و توانست از محبوبیت ایجاد شده پیرامون نژاد سگ شیبا اینو که به واسطه یک میم پدید آمده بود، نهایت استفاده را ببرد. از همین رو ویتالیک بوترین دوج را به عنوان اولین کوین سرگرم کننده در اکوسیستم دارایی های رمزارز معرفی کرده است.اگرچه وی از گرد آمدن طرفداران و جامعه رمزارز پیرامون دوج کوین شگفت زده شده، اما از عدم وجود یک دیدگاه درست در این سرمایه گذاری صحبت کرده و به شوخی گفته است:“در ابتدای کار مردم چندان این کوین را جدی نمی گرفتند… من به یاد دارم که با خودم فکر می کردم چطور باید به مادرم توضیح دهم که ۲۵۰۰۰ دلار در دوج کوین سرمایه گذاری کرده ام… چون تنها چیز جذاب در خصوص این کوین تصویر یک سگ است. اما خب در نهایت این یکی از بهترین سرمایه گذاری هایی بوده است که من تا به حال انجام داده ام.”اگرچه بوترین گفته است که دوج کوین عملکرد بسیار خوبی در سال های بعدی داشته است، علاقه ایلان ماسک (Elon Musk) به این میم کوین و الگوی رفتاری پدید آمده پیرامون آن وی را غافلگیر کرده است. ظاهراً علاقه ایلان ماسک به دوج پس از رأی گیری سال ۲۰۱۹، چهار سال پس از آنکه پروژه دوج کوین از سوی خالقش رها شد، کاربران این رمزارز که ماسک را به عنوان مدیرعامل فرضی این پروژه انتخاب کرده بودند، افزایش یافته است.“در پایان سال ۲۰۲۰ ایلان ماسک اظهار نظرهای خود در مورد دوج را آغاز کرد و ارزش بازار این کوین به ۵۰ میلیارد دلار هم رسید… این ارز چندین جهش قیمتی داشته است.”پس از آن بوترین به دورانی که قیمت دوج در یک روز با رشدی ۷۷۵ درصدی از ۰.۰۰۸ به ۰.۰۷ دلار اشاره کرد و گفت که:“من به سرعت با چند تن از دوستانم تماس گرفتم و گفتم همه کارهایتان را رها کنید و از فرصت بهره بگیرید، من نیمی از دوج های خودم را فروختم و سودی ۴.۳ میلیون دلاری عایدم شد. اما این سودها را به گیودایرکتلی (GiveDirectly) اهدا کردم. چند ساعت بعد قیمت از ۰.۰۷ دلار به حدود ۰.۰۴ دلار کاهش یافت.”بوترین در آن زمان احساس می کرد که بهترین معامله خود را انجام داده و خود را یک تریدر عالی تصور می کرد. اما در مدت زمان کوتاهی قیمت دوج کوین از ۰.۰۴ دلار به ۰.۰۷ دلار و در نهایت ۰.۵۰ دلار افزایش یافت!اگر بوترین نیم دیگر دارایی های دوج کوین خود را نگه داشته باشد اکنون باید ۲۰ میلیون دلار سرمایه در قالب دوج داشته باشد. بوترین هیچ گاه تصور نمی کرد که دوج کوین تا این حد پرطرفدار شده و به یکی از دارایی های رمزارز پیشرو از نظر ارزش بازار تبدیل شود. تا حدی که برخی از مردم اسم دوج کوین را شنیده باشند اما با اتریوم آشنایی نداشته باشند.

برچسب ها:

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه CryptoNews-ارز دیجیتال، نشر خبر " ویتالیک بوترین: خرید دوج کوین بهترین سرمایه گذاری من بوده است! از منبع ایکس بلاکچین. "

اخبار گوناگون
× ×