روی خط خبر

موضوع: ارز دیجیتال منبع: ایکس بلاکچین
امتیاز: 5 5

خبر " چرا رشد استیبل کوین‌ها یکی از ریسک‌های بازار ارزهای دیجیتال محسوب می‌شود؟ از منبع ایکس بلاکچین " با موضوع CryptoNews-ارز دیجیتال در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۶ منتشر شد.

چرا رشد استیبل کوین‌ها یکی از ریسک‌های بازار ارزهای دیجیتال محسوب می‌شود؟

[…]

نوشته چرا رشد استیبل کوین ها یکی از ریسک های بازار ارزهای دیجیتال محسوب می شود؟ اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

رشد استیبل کوین ها، یکی از ریسک های بازار ارزهای دیجیتالاریک روزنگرن (Eric Rosengren)، رئیس فدرال رزرو بوستون، به تازگی اعلام کرده است که تتر (Tether) و سایر استیبل کوین ها می توانند اخلال گر بازارهای مالی باشند و همواره یکی از اصلی ترین ریسک های بازار ارزهای دیجیتال محسوب می شوند.اریک در ملاقاتی که روز گذشته با برخی از اعضای کریپتو توئیتر (cryptoTwitter) داشت مباحثی با عنوان “ثبات مالی” را مطرح کرد و تتر را به عنوان بخشی از ۳ چالش ثبات مالی معرفی کرد. این چالش ها شامل خطرات “بازار مسکن”، “نیاز به تسهیلات وام اضطراری در زمان بحران ها” و “ایجاد اختلال دوره ای در بازارهای اعتباری کوتاه مدت” می باشد که از تتر به عنوان یکی از اخلالگران احتمالی یاد شده است.حجم استیبل کوین های موجود در بازار به سرعت در حال رشد است و درحال حاضر تقریباً ۲۰ درصد از کل دارایی های تحت مدیریت صندوق های سرمایه گذاری بازار پولی را به خود اختصاص داده اند. این امر از آن جهت نگران کننده است که پشتوانه حجم عظیمی از این استیبل کوین ها، اوراق بهادار هستند نه صرفا ارز فیات.هرچند که تتر برای اولین بار در ماه مارس ترازنامه ذخایر مالی خود را فاش کرد و در ماه فوریه اثبات شد که پشتیبانی این استیبل کوین به درستی توسط ارزهای فیات انجام شده است.اریک در این راستا خاطرنشان کرد:“اصلی ترین دلیلی که ما باید نگران استیبل کوین ها باشیم، رشد بسیار سریع آن ها می باشد و با توجه به این که در حال حاضر هنوز هیچ قانون گذاری خاصی بر روی آن ها انجام نشده است، ممکن است خلق پولی بدون پشتوانه رخ دهد و چنین چیزی برای اقتصاد بسیار خطرناک محسوب می شود.با تمام این احوال استیبل کوین ها به خودی خود تهدیدی برای بازارهای مالی نیستند و به بازار کریپتو امنیت بیشتری برای سرمایه گذاری نیز داده اند اما با توجه به گسترش این بازار مشتقه باید قانون گذاری های بیشتری نیز انجام شود.”

برچسب ها:

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه CryptoNews-ارز دیجیتال، نشر خبر " چرا رشد استیبل کوین‌ها یکی از ریسک‌های بازار ارزهای دیجیتال محسوب می‌شود؟ از منبع ایکس بلاکچین. "

اخبار گوناگون
× ×