روی خط خبر

موضوع: ارز دیجیتال منبع: ایکس بلاکچین
امتیاز: 5 5

خبر " صدور 30 مجوز استخراج بیت کوین در ایران همزمان با افت هش ریت شبکه از منبع ایکس بلاکچین " با موضوع CryptoNews-ارز دیجیتال در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۷ منتشر شد.

صدور 30 مجوز استخراج بیت کوین در ایران همزمان با افت هش ریت شبکه

[…]

نوشته صدور ۳۰ مجوز استخراج بیت کوین در ایران همزمان با افت هش ریت شبکه اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

صدور ۳۰ مجوز استخراج بیت کوین در ایران همزمان با افت هش ریت شبکهبا کاهش سخت گیری های دولت ایران بر بازار ارزهای دیجیتال، به تازگی سی مزرعه استخراج بیت کوین در این کشور مجوز فعالیت دریافت کرد ه اند.استخراج بیت کوین نیازمند سیستم های پردازشی بزرگی است که به انرژی زیادی نیاز دارند تا میلیون ها محاسبات پیچیده را در کسری از ثانیه انجام دهند؛ پروسه ای که به آن اثبات کار (proof of work) گویند. این انرژی زیاد مورد نیاز برای استخراج، باعث شده است تا برخی کشورها به طور کلی این فعالیت را ممنوع اعلام کنند.پیش از این، استخراج رمزارزها در ایران طی تابستان به دلیل مصرف بالای انرژی و قطعی های مکرر برق ممنوع اعلام شده بود و مقامات دولتی نیز از کشف و توقیف ۷۰۰۰ ریگ ماینینگ غیرقانونی خبر داده بودند.اما با صادر شدن مجوزهای جدید به نظر می رسد که سخت گیری ها کاهش پیدا کرده اند. ۶ مزرعه در استان سمنان، ۴ مزرعه در استان البرز و مزارعی در استان های مازندران، آذربایجان شرقی و زنجان تا به اینجا موفق به دریافت جواز فعالیت شد ه اند. این در حالیست که در تهران تنها یک مزرعه این مجوز را دریافت کرده است.صدور این مجوزها با وجود کمبود برق در بعضی مناطق ایران می تواند به علت جذابیت هایی مانند ایجاد فرصت های شغلی جدید و درآمد حاصل از مالیات آن و ارزآوری به کشور باشد.در حال حاضر هش ریت شبکه بیتکوین به دلیل ممنوعیت فعالیت ماینرها در چین با رسیدن به ۵۸EH/s ( اگزا هش بر ثانیه) به کمترین سطح خود از جولای سال ۲۰۱۹ رسیده است که پیش بینی می شود با مهاجرت استخراج کنندگان به کشورهای دیگری از جمله ایالات متحده و قزاقستان و ایران، این نرخ برای مدت طولانی پایین نماند.هرچند که در این مدت قیمت بیت کوین آسیبی جدی از خبر ممنوعیت فعالیت ماینرها دید اما این امر در نهایت منجر به غیر متمرکز شدن بیشتر این رمزارز خواهد شد.

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه CryptoNews-ارز دیجیتال، نشر خبر " صدور 30 مجوز استخراج بیت کوین در ایران همزمان با افت هش ریت شبکه از منبع ایکس بلاکچین. "

اخبار گوناگون
× ×