روی خط خبر

موضوع: ارز دیجیتال منبع: ایکس بلاکچین
امتیاز: 5 5

خبر " برنامه‌های اندرویدی استخراج رمزارز کلاهبرداری هستند؟ از منبع ایکس بلاکچین " با موضوع CryptoNews-ارز دیجیتال در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ منتشر شد.

برنامه‌های اندرویدی استخراج رمزارز کلاهبرداری هستند؟

[…]

نوشته برنامه های اندرویدی استخراج رمزارز کلاهبرداری هستند؟ اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

برنامه های اندرویدی استخراج رمزارز کلاهبرداری هستند؟به تازگی ۳۵۰ هزار دلار ارز دیجیتال از ۹۳ هزار قربانی استفاده کننده از برنامه های اندرویدی استخراج رمزارز دزدیده شده است.در همین راستا شرکت امنیت سایبری Lookout مستقر در سانفرانسیسکو، ۱۷۲ برنامه جعلی اندروید را کشف کرده است که به ظاهر خدمات استخراج رمزارز را ارائه می دادند اما در حقیقت از کاربران بی گناه پول سرقت می کردند.بر اساس گزارش اخیر منتشر شده از این شرکت، این برنامه ها توانسته اند کاملا مخفیانه فعالیت خود را انجام دهند و توسط سیستم های امنیتی پلتفرم های پخش اپلیکیشن شناسایی نشوند، زیرا در واقع هیچ عمل مخربی را بر روی سیستم اعمال نمی کنند.آن ها به سادگی پوسته هایی هستند که برای جذب کاربران مشتاق به حوزه کریپتو و به جهت جمع آوری پول برای خدماتی که وجود ندارند، راه اندازی شده اند.دو برنامه ی اندرویدی بیت اسکم (BitScam) و کلود اسکم (CloudScam) هسته های اصلی این کلاهبرداری بوده اند که عملیات استخراج رمزارز را در ازای پرداخت هزینه برای مشتریان تبلیغ می کردند و حداقل مانده حساب جعلی را برای فریب کاربران نشان می دادند تا آن ها ترغیب به سرمایه گذاری بیشتر در این زمینه شوند.علاوه بر اینکه خود این برنامه ها هزینه بالایی داشتند، کلاهبرداران خدماتی ارتقائی در داخل برنامه تعبیه کرده بوند که کاربران می توانستند خریداری کرده و پول بیشتری را به جیب آن ها بریزند.شرکت لوک اوت نشان داد که از بین این ۱۷۲ برنامه جعلی، ۲۵ برنامه به طور مستقیم برای دانلود در گوگل پلی (Google Play) در دسترس قرار داشتند که پس از همکاری این شرکت حذف گردیدند.این امر خاطر نشان می کند که حتی برنامه های موجود در مرکز دانلود معتبری همچون گوگل پلی نیز امکان کلاهبرداری بودن را دارند. این شرکت امنیت سایبری بازهم هشدار داده است که صدها مورد از این اپلیکیشن ها همچنان برای دانلود در فروشگاه های اپلیکیشن موجود است.

برچسب ها:

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه CryptoNews-ارز دیجیتال، نشر خبر " برنامه‌های اندرویدی استخراج رمزارز کلاهبرداری هستند؟ از منبع ایکس بلاکچین. "

اخبار گوناگون
× ×