روی خط خبر

موضوع: تحلیل ارزهای رمزگذاری شده منبع: زومیت
امتیاز: 5 5

خبر " مجوز استخراج رمزارز را وزارت صمت صادر می‌کند از منبع زومیت " با موضوع analysis-تحلیل ارزهای رمزگذاری شده در تاریخ ۱۳۹۸/۰۵/۰۸ منتشر شد.

مجوز استخراج رمزارز را وزارت صمت صادر می‌کند


استخراج رمزارز ظاهرا در ایران به‌مرور روند قانونی‌شدن را طی می‌کند و در جدیدترین اخبار، نام وزارت صمت برای اعطای مجوز آن مطرح شده است.

استخراج رمزارز ظاهرا در ایران به مرور روند قانونی شدن را طی می کند و در جدیدترین اخبار، نام وزارت صمت برای اعطای مجوز آن مطرح شده است.فعالیت در حوزه ی رمزارز و استخراج آن در سال های اخیر موضوع بحث و اظهارنظرهای گوناگون مقام های کشور بوده است. برخی اوقات به صورت کلی هرگونه فعالیت غیرقانونی تلقی شد و در برخی مواقع، شرایطی برای استخراج و تبادل قانونی مطرح شدند. به هرحال در ماه های اخیر، روند قانونی شدن وضعیتی جدی تر به خود گرفت و شاید در آینده ی نه چندان دور، فعالیت رسمی استخراج کننده های رمزارز را در ایران شاهد باشیم.فرزاد اسماعیل زاده، مدیر دفتر توسعه و کاربرد فناوری اطلاعات وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت)، آخرین مقام مسئولی بود که درباره ی روند قانونی شدن استخراج رمزارز اظهارنظر کرد. او با اشاره به مصوبه ی استخراج رمزارز در هیئت دولت اعلام کرد وزارت صمت مجوز استخراج رمزارز را صادر خواهد کرد. اسماعیل زاده در ادامه ی صحبت های خود به نیاز کسب وکارهای مبتنی بر استخراج رمزارز به برق و پهنای باند مناسب اشاره کرد. از دیدگاه او، به دلیل همین نیازها پیش از اعطای مجوز باید تأییدیه های لازم از وزارت های نیرو و ارتباطات و فناوری اطلاعات دریافت شود.خصوصیات تجهیزات استخراج رمزارز از موضوعات دیگری بود که اسماعیل زاده به آن اشاره کرد. او می گوید تجهیزات استخراجی به منظور به حداقل رساندن هدررفت انرژی باید برچسب انرژی داشته باشند و تجهیزات باید از محصولات به روز بازار انتخاب شوند. از نکات مهم دیگر صحبت های این مقام مسئول می توان به پیش نیاز فعالیت حقوقی استخراج کننده اشاره کرد. اسماعیل زاده می گوید شخصیت حقوقی مذکور باید فعالیتی مرتبط درزمینه ی فناوری اطلاعات داشته باشد و متخصصان حوزه هم در واحد مذکور جذب شوند.مدیر دفتر توسعه و کاربرد فناوری اطلاعات وزارت صمت درپایان صحبت هایش به تدوین استانداردها و دستور العمل دریافت مجوز اشاره کرد که اکنون در حال انجام است. دولت با استخراج ارز دیجیتال موافقت کرد دولت، صنعت بیت کوین را به رسمیت شناخته است ارزجو اولین کیف پول ارزهای دیجیتال را به کاربران ایرانی ارائه می کند وزارت ارتباطات با دو شرط، ماینینگ ارز دیجیتال را بدون مشکل می داند آذری جهرمی: تصمیم گیری در مورد رمز ارزها بر عهده شورای پول و اعتبار است

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه analysis-تحلیل ارزهای رمزگذاری شده، نشر خبر " مجوز استخراج رمزارز را وزارت صمت صادر می‌کند از منبع زومیت. "

اخبار گوناگون