روی خط خبر

موضوع: تحلیل ارزهای رمزگذاری شده منبع: زومیت
امتیاز: 5 5

خبر " مدیرکل حقوقی سازمان فناوری اطلاعات: دخالتی در تدوین قانون برای بلاک چین در کشور نداریم از منبع زومیت " با موضوع analysis-تحلیل ارزهای رمزگذاری شده در تاریخ ۱۳۹۸/۰۶/۲۶ منتشر شد.

مدیرکل حقوقی سازمان فناوری اطلاعات: دخالتی در تدوین قانون برای بلاک چین در کشور نداریم


نشست بیست‌وهفتم کافه‌ بلاک‌چین با هدف بررسی روند قانون‌گذاری در مورد بلاک‌چین و رمزارزها با حضور تعدادی از فعالان این بخش برگزار شد.

نشست بیست وهفتم کافه بلاک چین با هدف بررسی روند قانون گذاری در مورد بلاک چین و رمزارزها با حضور تعدادی از فعالان این بخش برگزار شد.بلاک چین و رمزارزها از موضوعات داغ این روزها هستند که هنوز به دلیل تازه وارد بودن، ابهامات زیادی در مورد آن ها وجود دارد. هنوز در کشورمان قانون گذاری خاصی در مورد بلاک چین، رمز ارزها، محصولات و فعالیت های پیرامون آن مانند ماین کردن تدوین نشده است اما آیا نیازی به وضع قوانین جدید مختص به آن وجود دارد؟ کدام ارگان مسئول تدوین چنین قانونی است؟ تعامل میام رگولاتوری و نوآوران در کشور چگونه باید باشد. موارد ذکرشده تنها بخشی از بحث های مطرح شده در پنل این رویداد بود. پنل رویداد بیست و هفتم کافه بلاکچین با حضور کارشناسان زیر، ۲۵ شهریور در مرکز فابا برگزار شد:سپهر محمدی: رئیس هیات مدیره انجمن بلاک چینمحمدجعفر نعناکار: مدیرکل حقوقی سازمان فناوری اطلاعات ایرانحجت عباسی: مدیرعامل اینتلاویژن و مشاور بانک مرکزیمصطفی نقی پورفر: بنیان گذار کافه بلاک چینمحمدجعفر نعناکار، به عنوان مدیرکل حقوقی سازمان فناوری اطلاعات در مورد لزوم قانون گذاری در بخش بلاک چین در ابتدای این نشست چنین گفت:فناوری به دلیل زاینده بودن احتیاجی به قانون گذاری ندارد. ما باید به صورت مدنی با بلاک چین رفتار کنیم و قوانین فعلی قادر به انطباق با این حوزه ی جدید نیز خواهند بود.البته نعناکار در بخش دیگری از صحبت های خود اعلام کرد که سازمان فناوری اطلاعات دخالتی در این قانون گذاری ها نکرده است و برنامه ای برای آن نیز ندارد؛ اما شخصا ارگان هایی همچون شورای عالی فضای مجازی را برای این کار مناسب تر می داند. اما حجت عباسی که از وی به عنوان یکی از افراد دخیل در تدوین سیاست نامه رمزارزها بانک مرکزی یاد می شود، نظری متفاوت دارد؛ وی تغییرات ماهیتی را در قانون برای پذیرش کریپتوکارنسی لازم می داند اما امیدوار است که قانون های جدید چندان با تمرکز بر جلوگیری از تخلف صورت نگیرد و واکنش بازار در آن تعیین کننده باشد. سپهر محمدی نیز معتقد است که ورود قوانین که عمدتا محدودکننده هستند، چالش های جدیدی را در این بخش ایجاد خواهد کرد اما چاره ای جز تدوین قوانین وجود ندارد.متاسفانه تعداد ارگان هایی که ممکن است در امر قانون گذاری و مقررات گذاری بحث بلاک چین و رمزارزها دخیل باشند، کم نیست و همین مسئله تدوین یک نقشه ی راه را دشوار کرده است. عده ای آن را اوراق بهادار، عده ای پول دیجیتالی و برخی نیز آن را اعتبار می دانند؛ چنین تفاسیر گوناگونی باعث شده است تا بحث هایی همچون منع قانونی، مسئولیت ها و اختیارات بانک مرکزی، مالیات بر ماین و تبادل همچنان باز و چالشی باشند. قانونی بودن ماینینگ و خرید و فروش ارزهای دیجیتال و تخصیص مالیات به آن ها نیز در پنل مورد بررسی قرار گرفت. طبق بیان کارشناسان حاضر، دلیل اصلی برخورد با ماین کنندگان، نداشتن برگه سبز و در نتیجه قاچاق تشخیص داده شدن آن است. چین به انتشار ارز دیجیتال خود نزدیک تر شد چرا بلاک چین هنوز یک معما است؟ پشتیبانی از بیت کوین در کیف پول Keystore سامسونگ فراهم شد اینترنت اشیاء، عاملی برای موفقیت بلاک چین در بسیاری از زمینه ها راه اندازی کمپین کمک به سیل زندگان از طریق رمز ارز ها

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه analysis-تحلیل ارزهای رمزگذاری شده، نشر خبر " مدیرکل حقوقی سازمان فناوری اطلاعات: دخالتی در تدوین قانون برای بلاک چین در کشور نداریم از منبع زومیت. "

اخبار گوناگون