روی خط خبر

موضوع: تحلیل ارزهای رمزگذاری شده منبع: زومیت
امتیاز: 5 5

خبر " هند ممنوعیت تجارت رمزارزها را لغو کرد از منبع زومیت " با موضوع analysis-تحلیل ارزهای رمزگذاری شده در تاریخ ۱۳۹۸/۱۲/۱۵ منتشر شد.

هند ممنوعیت تجارت رمزارزها را لغو کرد


دادگاه عالی هند دستور لغو ممنوعیت تجارت رمزارز را در این کشور صادر کرد و بانک‌ها اکنون می‌توانند با صرافی‌ها تعامل داشته باشند.

دادگاه عالی هند دستور لغو ممنوعیت تجارت رمزارز را در این کشور صادر کرد و بانک ها اکنون می توانند با صرافی ها تعامل داشته باشند.دادگاهی عالی در هند، مجوز تجارت رمزارز را مجددا در این کشور صادر کرد. در رأیی تاریخی، دادگاه عالی رتبه ی کشور تصمیم گرفت تا دستور سال ۲۰۱۸ بانک مرکزی مبنی بر ممنوعیت تجارت رمزارز را لغو کند. دستور مذکور، بانک ها را از هرگونه فعالیت با صرافی های رمزارز منع می کرد. دادگاه عالی به ریاست روهینتون نریمان، در رأی خود دستور بانک مرکزی هند، RBI را مخالف با قانون اساسی خواند.بانک RBI در تاریخ ششم آوریل ۲۰۱۸ از بانک ها خواسته بود تا هرگونه تراکنش با صرافی های رمزارز را متوقف کنند. درنتیجه، اکوسیستم ارزهای مجازی در هند فشارهای شدیدی را تحمل کرد. از آن زمان، انجمن اینترنت و موبایل هند به نمایندگی از صرافی های متعدد رمزارز در این کشور، رأی بانک را در دادگاه های متعدد کشوری به چالش کشید. آن ها نمونه های متعددی از کشورهای دیگر را برای بانک مرکزی و دادگاه مثال می زندند که نه تنها تجارت رمزارز را آزاد کرده اند، بلکه در پی توسعه ی رمزارز ملی نیز هستند.مقاله های مرتبط:در جریان دادرسی های عالی در هند، دو طرف اسنادی را برای اثبات ادعاهای خود مطرح کردند. RBI ادعا می کرد که باوجود ممنوعیت تبادل پول بین بانک ها و صرافی های رمزارز، خود رمزارزها در کشور ممنوع نیستند. البته به هرحال رأی اخیر دادگاه عالی، تمامی ادعاها و ابهام ها را در دستور RBI از بین برد. درواقع RBI در توجیه دستور خود ادعا می کرد که رمزارزها به خاطر عدم وجود فیزیکی یا تأیید مجوزی ازسوی دولت، ارز واقعی نیستند.بانک RBI در تاریخ ۲۱ ژانویه ی سال جاری، استشهادی را به دادگاه عالی هند ارائه کرد تا از دستور خود مبنی بر ممنوعیت رمزارزها دفاع کند. در بخشی از استشهاد بانک می خوانیم:RBI ارزهای مجازی را به صورت کامل در کشور ممنوع نکرده است. درواقع بانک به واحدهای تحت تنظیم گری خود دستور می دهد تا به افراد و سازمان هایی که در حوزه ی ارزهای مجازی فعال هستند، خدمت رسانی نکنند.البته اظهارنظر بالای RBI به خاطر ابهام ها در همان ابتدا در دادگاه عالی به چالش کشیده شد. از زمان ارسال دستور RBI، کسب وکار رمزارزها در هند ضربه های سنگینی را تحمل کردند. به علاوه، بسیاری از صرافی ها همچون Zebpay که زمانی بزرگ ترین صرافی هند بود، کسب وکار خود را به خارج از کشور منتقل کردند. صرافی های هندی در ماه دسامبر سال ۲۰۱۷ به اوج فعالیت رسیدند و ماهانه ۳۰۰ هزار مشتری جدید جذب می کردند. نیکال شتی، بنیان گذار و مدیرعامل صرافی بیت کوین WazirX در هند، با «تاریخی» خواندن رأی دادگاه عالی می گوید:امروز یک روز تاریخی برای صنعت رمزارز در هند بود. ما اکنون می توانیم با نوآوری به راه خود ادامه دهیم و کل کشور می تواند در انقلاب بلاک چین، مشارکت کند. فیسبوک پس از درگیری های متعدد قانونی، استراتژی رمزارز لیبرا را تغییر می دهد کروناکوین؛ رمزارزی سوار بر موج شیوع فراگیر ویروس کرونا اپل در سال آینده نخستین فروشگاه فیزیکی خود را در هند بازگشایی می کند تعیین تکلیف ماینرهای قاچاق در اصلاحیه دولت برای آیین نامه استخراج رمز ارز گوگل به برنامه ارائه رایگان وای فای معروف به google station پایان می دهد

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه analysis-تحلیل ارزهای رمزگذاری شده، نشر خبر " هند ممنوعیت تجارت رمزارزها را لغو کرد از منبع زومیت. "

اخبار گوناگون
× ×