روی خط خبر

موضوع: تحلیل ارزهای رمزگذاری شده منبع: زومیت
امتیاز: 5 5

خبر " ارز دیجیتال بانک مرکزی چین وارد مرحله آزمایش عملی شد از منبع زومیت " با موضوع analysis-تحلیل ارزهای رمزگذاری شده در تاریخ ۱۳۹۹/۰۲/۰۶ منتشر شد.

ارز دیجیتال بانک مرکزی چین وارد مرحله آزمایش عملی شد


بانک مرکزی چین بالاخره فاز آزمایشی اجرای ارز دیجیتال ملی را شروع کرد که در ابتدا در چهار شهر بزرگ این کشور اجرا می‌شود.

رسانه های دنیای فناوری از چند روز پیش خبر اجرای فاز آزمایشی ارز دیجیتال بانک مرکزی چین را منتشر می کنند. سخنگوی بانک مرکزی این کشور (موسوم به بانک خلق چین یا People's Bank of China) در تأیید اخبار منتشرشده اعلام کرد که فاز آزمایشی در چهار شهر شنژن، سوژو، چنگدو و شونگان اجرا خواهد شد.سخنگوی بانک مرکزی چین جزئیات زیادی از طرح آزمایشی ارز دیجیتال بانک مرکزی این کشور منتشر نکرد. البته وال استریت ژورنال طبق ادعای منابع آگاه می گوید در فاز ابتدایی، فعالان خدمات شهروندی شهر سوژو در منطقه ی شانگچنگ، نیمی از یارانه ی حمل ونقل خود را به صورت ارز دیجیتال و در اپلیکیشن گوشی هوشمند دریافت خواهند کرد.فاز آزمایشی ارز دیجیتال بانک مرکزی، در چهار شهر بزرگ چین اجرا می شودقبلا تصاویری از محیط یک اپلیکیشن موبایلی متعلق به بانک کشاورزی چین (ABC) در اینترنت منتشر شده بود که ادعای کیف پول ارز دیجیتال برای آن مطرح می شد. در تصاویر منتشرشده، جزئیاتی از مراحل ارسال و دریافت ارز دیجیتال و جابه جایی پول در آن دیده می شد. البته بانک کشاورزی چین هیچ اظهارنظری در تأیید یا رد تصاویر منتشرشده نداشت.بانک مرکزی چین (PBOC) در سال ۲۰۱۴ یک مرکز تحقیقاتی برای توسعه ی ارز دیجیتال راه اندازی کرد. مدیر بانک، یی گنگ در ماه سپتامبر گذشته اعلام کرد که هدف نهایی از توسعه ی ارز دیحیتال، ترکیب آن با سیستم های پرداخت الکترونیک و جایگزینی تدریجی پول نقد در ساختار بانکی کشور است. البته در آن مصاحبه هیچ زمان بندی مشخصی پیرامون اجرای برنامه ی ارز دیجیتال ملی اعلام نشد. مو چونگ چان، مدیر مرکز تحقیقات ارز دیجیتال در همان ماه گفته بود که ارز نهایی، از لحاظ قانونی و امنیتی، بهترین ساختار را خواهد داشت.مقاله های مرتبط:متیو گراهان، مدیرعامل شرکت خصوصی Sino Gloal Capital مستقر در پکن اعتقاد دارد هیچ کشوری به اندازه ی چین در پیگیری پروژه های مرتبط با ارز دیجیتال پیش گام نبوده است. او می گوید چینی ها منابع عظیمی برای تحقیق و توسعه پیرامون ارز دیجیتال اختصاص داده اند و پروژه های مرتبط را در اولویت بالا، پیگیری می کنند. او می گوید فعلا نمی توان پیش بینی دقیقی از زمان نهایی شدن پروژه ی چینی ها ارائه کرد، اما شواهد نشان می دهد که قدم های مثبتی در توسعه ی ارز مذکور، برداشته شده اند.لئونارد ویز، مدیر کل انجمن Hong Kong Bitcoin Association می گوید ارز دیجیتال چین، قدمی در مسیر پیاده سازی یک سیستم سریع و ارزان تصفیه در صنعت خدمات مالی محسوب می شود. از نظر او، پروژه ی مذکور در چین شباهت زیادی به برنامه ی Faster Payment System در هنگ کنگ دارد و همچنین کاربری آن بهتر و آسان تر از سیستم اروپایی موسوم به Single Euro Payment Area خواهد بود. البته ساختار پروژه ی چین تفاوت های اساسی با موارد مذکور دارد، چون سرمایه های اصلی مرتبط با آن، توسط بانک مرکزی نگه داری می شوند. ویز در پایان می گوید شاید پروژه ی ارز دیجیتال، پایانی بر بانک داری سنتی در چین باشد.کارشناسان اعتقاد دارند احتمالا اکثر مردم چین، در آینده باز هم سرویس های پرداخت الکترونیک همچون وی چت و علی پی را ترجیح دهند. این سرویس ها اکنون طرفداران زیادی دارند و به عنوان کیف پول های الکترونیکی متصل به حساب های بانکی در بانک مرکزی چین شناخته می شوند. البته درنهایت سرویس جدید، جابه جایی پول بین پلتفرم های گوناگون همچون وی چت و علی پی را ساده تر می کند و شاهد مقیاس دهی سریع تر اپلیکیشن های پرداخت خواهیم بود.

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه analysis-تحلیل ارزهای رمزگذاری شده، نشر خبر " ارز دیجیتال بانک مرکزی چین وارد مرحله آزمایش عملی شد از منبع زومیت. "

اخبار گوناگون
× ×