روی خط خبر

موضوع: تحلیل ارزهای رمزگذاری شده منبع: ارزنگار
امتیاز: 5 5

خبر " هارد فورک جدید مونرو و پیامدهای آن برای ماینرها از منبع ارزنگار " با موضوع analysis-تحلیل ارزهای رمزگذاری شده در تاریخ ۱۳۹۸/۰۱/۰۳ منتشر شد.

هارد فورک جدید مونرو و پیامدهای آن برای ماینرها

مونرو در روز ۹ مارس ۲۰۱۹ هارد فورک (انشعاب سخت) خود را عملی کرد و همین امر سبب شد و انبوهی از دستگاه های اسیک از شبکه آن خارج شده و هش ریت آن بیش از ۸۰ درصد افت کند.  این هارد فورک را باید آخرین اقدام از سلسله تلاش های جامعه مونرو برای مبارزه علیه اسیک ها […]

نوشته هارد فورک جدید مونرو و پیامدهای آن برای ماینرها اولین بار در ارزنگار. پدیدار شد.

مونرو در روز ۹ مارس ۲۰۱۹ هارد فورک (انشعاب سخت) خود را عملی کرد و همین امر سبب شد و انبوهی از دستگاه های اسیک از شبکه آن خارج شده و هش ریت آن بیش از ۸۰ درصد افت کند. این هارد فورک را باید آخرین اقدام از سلسله تلاش های جامعه مونرو برای مبارزه علیه اسیک ها دانست. حذف اسیک ها از شبکه موجب کاهش تمرکزگزایی در قدرت پردازشی شبکه مونرو می شود. اما این اقدام چه پیامدهایی برای ماینرهایی که با کارت گرافیک در این شبکه فعالیت می کنند داشت؟نبرد مونرو با اسیکاولین اقدام جامعه مونرو برای مقابله با اسیک ها در آوریل ۲۰۱۸ روی داد. هارد فورک آن زمان مونرو برای مقابله با اسیک انت ماینر اکس ۳ بود. تیم هسته مونرو نگرانی های زیادی درباره دخالت های دولتی و نیز شبکه بلاک چین خود داشت. به همین دلیل، راهبرد مونرو برای مقابله با استفاده از اسیک برای استخراج این ارز دیجیتال قطعیت یافت.مونرو با حذف امکان استخراج با اسیک، این کار را فقط در انحصار سی پی یو و کارت گرافیک می داند. به این ترتیب، توان پردازشی شبکه به شکلی بهتر و نامتمرکزتر در شبکه توزیع می شود. جلوگیری از حمله ۵۱ درصدی نیز بی تردید برای یک ارز دیجیتال با محرمانگی بالا نظیر مونرو به شدت مهم است. با افزایش تعداد مزارع استخراج مونرو و نیز سرورهایی که امکان استخراج ارزهای دیجیتال را به کاربران می دهند، پایبندی به این مسیر از اهمیت بالایی برخوردار است. حمله اخیر ۵۱ درصدی به اتریوم کلاسیک در ژانویه ۲۰۱۹ نشان داد که این نوع حمله غیرمحتمل نیست، هر چند که ارز دیجیتال مورد نظر از سهم بازار خوبی برخوردار باشد.البته رویکرد مونرو یک ایراد هم دارد و آن هم تاکید آن به ارایه هارد فورک در هر ۶ ماه شاید همیشه امکان پذیر نباشد. دلیلش این است که رسیدن به توافق جمعی در اجتماع مونرو دشوارتر می شود.پیامدهای هارد فورک مونرو برای ماینرهای کارت گرافیککاهش ۸۳ درصدی هش ریت در شبکه مونرو سبب افزایش سودآوری و درآمد برای ماینرهای مونرو شد. این در حالی است که استخراج با کارت گرافیک برای سایر ارزهای دیجیتال، سودآوری چندانی ندارد. البته هش ریت این شبکه به تدریج بالا رفت و از ۹۵ مگاهش در ثانیه به ۳۱۳ مگاهش در ثانیه رسید.کاهش ناگهانی هش ریت شبکه مونرو سبب شد این ارز دیجیتال، سودآورترین عملیات ماینینگ را در میان سایر ارزهای دیجیتال بازار به خود اختصاص دهد. اما این هش ریت پس از گذشت اندکی، به خاطر تعادل عرضه و تقاضا دوباره افزایش یافت. ماینرها در واکنش به هارد فورک جدید بلافاصله واکنش نشان ندادند و در واقع، واکنش از سوی آنها کُند بود. شاید اصلی ترین دلیل این تاخیر هم این باشد که ریگ های ماینینگ کارت گرافیک نیاز به تنظیمات دستی دارند تا بتوانند با نرم افزاری که هر روز بر پیچیدگی آن افزوده می شود هماهنگ شوند.به روزرسانی مونرو همچنین تغییراتی در زمینه امنیت را نیز در خود داشت. الگوریتم پویای بلوک در این به روزرسانی سبب کاهش حملات از نوع «بیگ بنگ» (big bang) می شود.به همین دلیل می توان گفت که آخرین هارد فورک مونرو همچنان در راستای چشم انداز این ارز دیجیتال برای حفظ حریم خصوصی، امنیت و نیز نامتمرکزسازی است. همچنین ماینرهایی که از کارت گرافیک برای استخراج مونرو استفاده می کنند هنوز هم فرصت دارند از خلاء موجود برای کسب درآمد بیشتر بهره ببرند.نویسنده: مت هاوکینز (Matt Hawkins)

برچسب ها:

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه analysis-تحلیل ارزهای رمزگذاری شده، نشر خبر " هارد فورک جدید مونرو و پیامدهای آن برای ماینرها از منبع ارزنگار. "

اخبار گوناگون