روی خط خبر

موضوع: ارز دیجیتال منبع: طلا نیوز
امتیاز: 5 5

خبر " سال ٩٧ نرخ بیکاری ۱۲ درصد شد | اقتصاد ایران از منبع طلا نیوز " با موضوع CryptoNews-ارز دیجیتال در تاریخ ۱۳۹۸/۰۱/۲۵ منتشر شد.

سال ٩٧ نرخ بیکاری ۱۲ درصد شد | اقتصاد ایران

ادامه مطلب...

یكشنبه ، ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ ، ۰۷:۳۸ طلانیوز: بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری در سال ۹۷، با کاهش ۰.۱ درصدی به ۱۲ درصد رسیده است.بر اساس اعلام مرکز آمار ایران از نتایج طرح آمارگیری نیروی کار سال ١٣٩٧، بررسی نرخ بیکاری افراد ١٠ ساله و بیش تر نشان می دهد که ١٢ درصد از جمعیت فعال (شاغل و بیکار)، بیکار بوده اند. بررسی روند تغییرات نرخ بیکاری حاکی از آن است که این شاخص، نسبت به سال ١٣٩٦، ٠.١ درصد کاهش یافته است.در سال ١٣٩٧، ۴۰.۵ درصد جمعیت ١٠ ساله و بیش تر از نظر اقتصادی فعال بوده اند؛ یعنی در گروه شاغلان یا بیکاران قرار گرفته اند. بررسی تغییرات نرخ مشارکت اقتصادی حاکی از آن است که این نرخ نسبت به سال قبل (١٣٩٦)، ٠.٤ درصد افزایش یافته است.نرخ بیکاری جوانان ١٥ تا ٢٩ ساله حاکی از آن است که ۲۵.۱ درصد از فعالان این گروه سنی در سال ١٣٩٧ بیکار بوده اند. بررسی تغییرات سالانه ی نرخ بیکاری جوانان ١٥ تا ٢٩ ساله نشان می دهد، این نرخ نسبت به سال قبل هیچ گونه تغییری نیافته است.تعداد شاغلان در سال ١٣٩٧ به ٢٣٨١٣٠٤٥ نفر رسید که نسبت به سال گذشته ٤٦٣٩٢٨ نفر افزایش یافته است. نسبت اشتغال در سال ١٣٩٧ به ۳۵.۶ درصد رسید که نسبت به سال ١٣٩٦ افزایش ٣.٠ درصد افزایش داشته است.بررسی سهم اشتغال ناقص نشان می دهد که در سال ١٣٩٧، ۱۰.۸ درصد جمعیت شاغل، به دلایل اقتصادی (فصلغیرکاری، رکود کاری، پیدا نکردن کار با ساعت بیش تر و…) کم تر از ٤٤ ساعت در هفته کار کرده و آماده برای انجام کار اضافی بوده اند. این در حالی است که ٣٨.٣ درصد از شاغلان ١٠ ساله و بیش تر، ٤٩ ساعت و بیش تر در هفته کار کرده اند.بررسی اشتغال در بخش های عمده اقتصادی نشان می دهد که در سال ١٣٩٧، بخش خدمات با ۵۰.۳ درصد بیش ترین سهم اشتغال را به خود اختصاص داده است. در مراتب بعدی بخش های صنعت با ٣٢.٠ درصد و کشاورزی با ١٧.٧ درصد قرار دارند.برچسب ها:لینک کوتاه این مطلب برای به اشتراک گذاری: http://www.talanews.com/fa/kx68rاخبار و مطالب مرتبط:اخبار و مطالب گذشته:

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه CryptoNews-ارز دیجیتال، نشر خبر " سال ٩٧ نرخ بیکاری ۱۲ درصد شد | اقتصاد ایران از منبع طلا نیوز. "

اخبار گوناگون