روی خط خبر

موضوع: ارز دیجیتال منبع: طلا نیوز
امتیاز: 5 5

خبر " چرا رشد اقتصادی منفی شد؟ | اقتصاد ایران از منبع طلا نیوز " با موضوع CryptoNews-ارز دیجیتال در تاریخ ۱۳۹۸/۰۱/۲۷ منتشر شد.

چرا رشد اقتصادی منفی شد؟ | اقتصاد ایران

ادامه مطلب...

سه شنبه ، ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ، ۱۰:۲۴ طلانیوز:کاهش نرخ رشد اقتصادی به منفی ۳.۸ درصد و رشد صنعتی به منفی ۷.۹ درصد در حالی اتفاق می افتد که یک اقتصاددان معتقد است منفی شدن رشد اقتصادی به معنای کاهش مبادلات در اقتصاد است.سقوط نرخ رشد اقتصادی از ۳.۷ درصد در سال ۱۳۹۶ به منفی ۳.۸ درصد در ۹ ماهه سال ۱۳۹۷، آماری است که مرکز آمار روز ۲۵ فروردین روی سایت خود قرار داد.بر این اساس رشد اقتصادی ایران به منفی ۳.۸ درصد با احتساب نفت و منفی ۱.۹ درصد بدون نفت رسیده است. همچنین سایر اطلاعات مرکز آمار نشان می دهد که در ۹ ماهه سال ١٣٩٧ رشد اقتصادی در گروه کشاورزی منفی ۱.۲، صنعت منفی ٧.٩ و گروه خدمات ٠.٦ درصد بوده است.کاهش نرخ رشد اقتصادی از کاهش فعالیت های اقتصادی می آیدقدرت اله امام وردی - عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد تهران - در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به کاهش شش درصدی رشد اقتصادی در ۹ ماهه سال گذشته نسبت به سال ۱۳۹۶ اظهار کرد: این کاهش نرخ رشد اقتصادی به واسطه کاهش فعالیت های اقتصادی اتفاق می افتد که قسمت عمده آن به کاهش درآمدهای نفتی و فعالیت های صنعتی مرتبط است؛ در مجموع این شرایط باعث کاهش حجم مبادلات در اقتصاد خواهد شد.این اقتصاددان با بیان اینکه کاهش فعالیت های عمرانی و تحریم ها به طور غیرمستقیم روی کاهش نرخ رشد اقتصادی تأثیر می گذارد، ادامه داد: بانک جهانی برای سال ۲۰۱۹ پیش بینی رشد اقتصادی منفی شش درصدی در ایران را داشته است. این نهاد البته برای سال ۲۰۲۰ پیش بینی کرده که رشد اقتصادی ایران حدود ۰.۶ درصد باشد که این به علت در نظر گرفتن معادلات سیاسی و انتخابات آمریکا در این سال است.سیل روی اقتصاد تأثیر خواهد گذاشتاو به تأثیرگذاری سیلاب اخیر بر اقتصاد در سال ۱۳۹۷ هم اشاره کرد و گفت: بخش عمده ای از بار جبران خسارات سیل بر دوش بودجه های عمرانی خواهد بود که این مساله می تواند باعث کاهش بیشتر حجم بودجه سال جدید شود.امام وردی همچنین در توصیف دورنمای اقتصاد در سال جاری به احتمال افزایش تورم اشاره و اظهار کرد: در سال جدید احتمالاً تحریم ها ادامه پیدا می کند و علاوه بر آن برخی معافیت های نفتی هم برداشته می شود. از سوی دیگر به دلیل کوچک شدن سفره مردم تقاضا برای مصرف هم پایین می آید و این شرایط باعث کاهش حجم مبادلات و ضعف کسب وکارها خواهد شد.پیش از این و در زمانی که بانک مرکزی هم اجازه اعلام شاخص های اقتصادی را داشت، این نهاد در سال ۱۳۹۶ از رشد ۵.۱ درصدی در بخش صنعت و رشد اقتصادی ۳.۷ درصدی در اقتصاد ایران خبر داده بود.منبع: ایسنابرچسب ها:لینک کوتاه این مطلب برای به اشتراک گذاری: http://www.talanews.com/fa/kx6hkاخبار و مطالب مرتبط:اخبار و مطالب گذشته:

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه CryptoNews-ارز دیجیتال، نشر خبر " چرا رشد اقتصادی منفی شد؟ | اقتصاد ایران از منبع طلا نیوز. "

اخبار گوناگون