روی خط خبر

موضوع: ارز دیجیتال منبع: طلا نیوز
امتیاز: 5 5

خبر " هزینه‌های مردم چقدر بالا رفته است؟ | اقتصاد ایران از منبع طلا نیوز " با موضوع CryptoNews-ارز دیجیتال در تاریخ ۱۳۹۸/۰۲/۰۳ منتشر شد.

هزینه‌های مردم چقدر بالا رفته است؟ | اقتصاد ایران

ادامه مطلب...

سه شنبه ، ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ ، ۱۲:۲۰ طلانیوز:در فروردین امسال مردم حدود ۵۰ درصد بیشتر از همین ماه در سال گذشته برای تامین کالا و خدمات خود هزینه کردند. برای خوراکی ها و آشامیدنی ها این رقم تا ۸۴ درصد افزایش یافته است.اعلام تورم در اولین ماه سال جاری نشان از ادامه روند رو به رشد آن داشت؛ به طوری که در ۱۲ ماهه به ۳۰.۶ دهم درصد رسیده بود که در مقایسه با اسفند ماه ۳.۷ درصد افزایش یافته بود. همچنین در مقایسه با فروردین سال گذشته (تورم نقطه به نقطه) ۵۱.۴ درصد رشد داشت که نشان داد خانوارهای ایرانی تا این رقم بیشتر از سال ۱۳۹۷ برای خرید مجموعه کالا و خدمات یکسان هزینه کرده اند.اما جزئیات تغییرات تورم در بین ۱۲ گروه کالا و خدمات از این حکایت دارد که شاخص در گروه خوراکی ها و آشامیدنی ها ۸۴.۴ درصد نسبت به فروردین سال گذشته افزایش دارد که برای ۱۲ ماه منتهی فروردین به ۴۳.۵ درصد می رسد.در بین خوراکی ها گروه گوشت قرمز و سفید با ۱۱۶ درصد و گروه گوشت قرمز و ماکیان با ۱۱۷ درصد و همچنین سبزیجات با ۱۵۷ درصد بالاترین تورم را در فروردین امسال نسبت به سال گذشته به خود اختصاص داده اند.دخانیات نیز با ۱۲۳ درصد جزو گروه های کالایی است که در رده بالای تورم قرار دارد. در سایر بخش ها نیز مردم برای مسکن ۲۴.۸ و اجاره ۲۸.۷ در ماه ابتدایی امسال بیش از ماه مشابه سال قبل هزینه کرده اند.اما در بخش خدمات حمل و نقل با ۵۲.۵، مبلمان و لوازم خانگی با ۸۰.۱ و همچنین تفریح و سرگرمی با ۷۲ درصد جزو گروه هایی هستند که تورم بالایی داشته اند.منبع:ایسناجزئیات تورم در بین کالا و خدمات در فروردین ۹۸برچسب ها:لینک کوتاه این مطلب برای به اشتراک گذاری: http://www.talanews.com/fa/kx8pqاخبار و مطالب مرتبط:اخبار و مطالب گذشته:

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه CryptoNews-ارز دیجیتال، نشر خبر " هزینه‌های مردم چقدر بالا رفته است؟ | اقتصاد ایران از منبع طلا نیوز. "

اخبار گوناگون