روی خط خبر

موضوع: ارز دیجیتال منبع: ایکس بلاکچین
امتیاز: 5 5

خبر " پروتکل بیتکوین‌کش با موفقیت ارتقاء یافت از منبع ایکس بلاکچین " با موضوع CryptoNews-ارز دیجیتال در تاریخ ۱۳۹۸/۰۲/۲۶ منتشر شد.

پروتکل بیتکوین‌کش با موفقیت ارتقاء یافت

[…]

نوشته پروتکل بیتکوین کش با موفقیت ارتقاء یافت اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

امضاء های اسنور (Schnorr) در دسترس شما هستند، پروتکل بیتکوین کش (BCH) با موفقیت ارتقاء یافت.با اضافه شدن امضاء های (تاییده ها) اسنور و معافیت بازیابی فرآیند سگویت (segwit)، بلاکچین بیتکوین کش به طور رسمی ارتقاء پیدا کرد. اینک باردیگر طرفداران بیتکوین کش یکی دیگر از پیشرفت های عمده پروتکل این رمزارز را جشن می گیرند.روز چهارشنبه بیتکوین کش با راه اندازی این دو ویژگی جدید شبکه خود را بهبود بخشید. ویژگی سگویت ریکاوری (Segwit recovery) این فرصت را برای شما فراهم می سازد که مبالغی که به اشتباه به آدرس های سگویت فرستاده اید را بازیابی کنید.اما ویژگی فوق العاده ای که نظر همه را به خود جلب کرده است، امضاء اسنور است، امضایی دیجیتال که فرآیند پیچیده ای را برای تایید تراکنش های شبکه بیتکوین کش محقق می کند.این امضاء در ابتدا توسط Claus Schnorr طراحی شد و توسعه دهندگان حوزه رمزارزها سال ها به دنبال استفاده از آن بودند ولی به دلیل قانون کپی رایت امکان استفاده از آن وجود نداشت.اما با گذشت زمان، حالا حق کپی رایت این طرح منقضی شده و از آنجایی که توسعه دهندگان بیتکوین کش با این ایده سر و کار داشتند، تصمیم گرفتند مبانی اولیه امضاء اسنور را به زنجیره اصلی اضافه کنند.مارک لاندبرگ توسعه دهنده شبکه بیتکوین کش می گوید: مبانی امضاء اسنور می تواند کاهش ۴ درصدی در ذخیره کردن اطلاعات مربوط به تراکنش ها را به ارمغان بیاورد. در آینده با بروز رسانی مجدد این طرح امکان تجمیع امضاء ها و فرآیندهای پیچیده تأیید محتواهای قرارداد نیز می سر می شود.بیتکوین کش با استفاده از اسنور به حفظ حریم خصوصی و مدیریت رشد این صنعت کمک خواهد کرداین امضاء برخلاف روش سنتی ECDSA که ۷۰ بیتی بود فقط ۶۴ بیت است و افراد می توانند از مزایای بازگشت ۴% ذخیره ی بلاکچین و پهنای باند بهره ببرند. این مسئله در بروزرسانی های آینده ممکن است به ۲۰ تا ۲۵% نیز برسد.همچنین زمانی که این امضاء با مفاهیمی همچون آدرس های P2PKH همراه شود مزایایی همچون امنیت و قراردادهایی با فرآیند اتخاذ تصمیم هوشمند را به ارمغان می آورد. اما با همین بهبودهای اولیه توسعه دهندگان بیتکوین کش امروز توانایی انجام امور زیر را خواهند داشت:✅ ۱-پنهان کردن کانال های پرداخت به صورت پرداخت عادی✅ ۲-پنهان کردن مبادلات اتمی به صورت پرداخت عادی✅ ۳-ایجاد شبکه پرداخت Lightning-style در صورت لزوم✅ ۴-ایمن کردن زنجیره ها از تراکنش های تأیید نشدهپس از این ارتقاء، انجمن بیتکوین کش و توسعه دهندگان موفقیت بدست آمده را جشن گرفته و برنامه ریزانی مانند گابریل کاردونا و مارک لاندبرگ اولین تراکنش ها با قابلیت اسنور را در شبکه اصلی به انجام رساندند.ساعت ۱۲:۱۰ بعد ا ظهر، تعداد ۲۳ بلاک تحت قوانین جدید پردازش شدند. چند ساعت قبل، به نظر می رسد که یک سازمان ناشناخته تلاش کرده است تا از زنجیره ای با تراکنش های نامعتبر بهره برداری کند که توسعه دهندگان گفته اند که این اقدام به هیچ وجه لطمه ای به فرآیند های ارتقاء و بهبود پلتفرم نزده است. کما اینکه استخرهای استخراج زمانی که اشکالی وجود داشته باشد فوراً این مسئله را اطلاع می دهند.جامعه رمزارزها بسیار مشتاق است که یک ارتقاء موفق دیگر را ببیند و از ویژگی های افزوده شده که راهی برای ارائه بهترین سیستم الکترونیک مالی به کاربران سراسر جهان به شمار می رود، بسیار خشنود است.منبع: bitcoin.com

برچسب ها:

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه CryptoNews-ارز دیجیتال، نشر خبر " پروتکل بیتکوین‌کش با موفقیت ارتقاء یافت از منبع ایکس بلاکچین. "

اخبار گوناگون

× ×