روی خط خبر

موضوع: ارز دیجیتال منبع: ایکس بلاکچین
امتیاز: 5 5

خبر " چرا بیتکوین میتواند از طلا پیشی بگیرد؟ آیا بیتکوین از طلا بهتر است ؟ از منبع ایکس بلاکچین " با موضوع CryptoNews-ارز دیجیتال در تاریخ ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ منتشر شد.

چرا بیتکوین میتواند از طلا پیشی بگیرد؟ آیا بیتکوین از طلا بهتر است ؟

[…]

نوشته چرا بیتکوین میتواند از طلا پیشی بگیرد؟ آیا بیتکوین از طلا بهتر است ؟ اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

چرا بیتکوین میتواند از طلا پیشی بگیرد؟ آیا بیتکوین از طلا بهتر است ؟هیچ شکی وجود ندارد که پادشاه رمزارزها در چند هفته گذشته خوش درخشیده است. دراین ماه بیتکوین به تنهایی ۲۶% افزایش قیمت داشت که ارزش آن را از حدود ۸۰۰۰ دلار به بیش از ۱۰ هزار دلار رساند. باتوجه به تشدید تنش‎های سیاسی و اقتصادی، بحث مقایسه طلا و بیتکوین به عنوان یک منبع ذخیره ارزش از سرگرفته شده است. اما کدام یک در این زمینه برتری دارد؟آخر هفته برای بیتکوین فراموش نشدنی بود. دیروز قیمت این رمزارز به بالاترین میزان خود در سال جاری یعنی چیزی حدود ۱۱۲۵۰ دلار رسید. بعد از آن آتش این رمزارز کمی سرد شده و درحال‎حاضر در حدود ۱۰۷۰۰ دلار معامله میشود.گمانه زنی های فراوانی پیرامون عملکرد درخشان بیتکوین در وضعیت فعلی شکل گرفته است. تنش‎های سیاسی و اقتصادی در سراسر جهان درحال افزایش است. این موضوع مردم را به سرمایه‎گذاری در دارایی‎های امنی مانند طلا و بیتکوین ترغیب میکند.در جریان اعتراضات هنگ‎کنگ معاملات بیتکوین به شکل فوق‎العاده‎ای افزایش یافت. این یک نمونه از واکنش مردم است برای زمانیکه از سوی دولت‎ها و بانک‎ها مورد تهدید قرار میگیرند.قیمت طلا در هفته‎های اخیر و از ابتدای سال با افزایش همراه بوده است. ارزش این کالا تقریباً ۱۰% بیشتر شده است. جهش قیمت به ۱۴۰۰ دلار حد نصاب جدیدی در ۶ سال اخیر به ثبت رساند. این موضوع نشانگر آن است که اعتماد به ارزهای فیات و روش‎های سنتی سرمایه‎گذاری مانند بورس کاهش پیدا کرده است.مقایسه میزان تقاضای بیتکوین ، طلا و نقرهبیت کوین نیز رشد قیمت فراوانی را از ابتدای سال تجریه کرده است و تا امروز در حدود ۱۸۵% رشد داشته است. بااین‎حال تفاوت‎های شاخصی بین طلا و بیتکوین وجود دارد. بیتکوین ارزش خالص پولی دارد، درحالیکه طلا باتوجه به ارزشش به‎عنوان یک ذخیره ثروت، تقاضای صنعتی دارد.دلیل عمده ارزش طلا این است که این فلز گران بها در حکم وثیقه و تضمین قراردادها عمل می‎نماید و درست مانند بیتکوین قابلیت آن را دارد که هر لحظه به پول تبدیل شود. تقاضا و استفاده صنعتی به هیچ وجه حافظ این تضمین نیست، بلکه قابلیت نقد شدن طلا و تبدیل آن به پول نقد آن را به یک تضمین و ذخیره ارزش بدل میکند. و این دقیقاً همان جایی است که بیتکوین از طلا پیشی میگیرد.بیتکوین در روندی سهمی‎وارهمانطور که ایکس بلاکچین روز گذشته گزارش داد، بیتکوین حرکت صعودی خود را شروع کرده است و به‎نظر می‎رسد این رمزارز در مرحله چهارم حرکت سهمی‎وار خود قرار گرفته است. سلامت شبکه باتوجه به تعداد تراکنش‎ها، میزان هشریت و درآمد استخراج در این بالاترین سطح ممکن قرار دارد.منتقدانی مانند نوریل روبینی اخیراً سکوت کرده‎اند. پیشگویی‎های آنها از فروپاشی دنیای رمزارزها محقق نشده است. چراکه بیتکوین همچون آتشی که زیر خاکستر افت قیمت ۸۴ درصدی مدفون بوده است سر بر آورده است و تنها در سه ماه بیش از ۵۰% قیمتش افزایش یافت.جنگ تجاری و فشار ژئوپولتیک میان ابر قدرت‎ها درحال افزایش است. این مسئله مردم را به سوی سرمایه‎گذاری بر روی دارایی‎های امنی مانند طلا و بیتکوین سوق میدهد. بنظر میرسد هم طلا و هم بیتکوین در آینده نزدیک رشد قیمت قابل توجهی داشته باشند.منبع: bitcoinist

کریپتو هگزا سایت بازنشر خبری است و در قبال محتوای اخبار نشر شده هیچ مسولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار ارزهای رمزگذاری شده در حوزه CryptoNews-ارز دیجیتال، نشر خبر " چرا بیتکوین میتواند از طلا پیشی بگیرد؟ آیا بیتکوین از طلا بهتر است ؟ از منبع ایکس بلاکچین. "

اخبار گوناگون